Sakarya Detay Haber

Cüceloğlu’nu Sakarya’daki hastaneye komşusu yetiştirmiş

Cüceloğlu’nu Sakarya’daki hastaneye komşusu yetiştirmiş
Bu haber 05 Eylül 2019 - 11:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçirdiği kalp spazmı sonucu önce Sapanca Devlet Hastanesine kaldırılan, ardından sevk edildiği Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde anjiyo olan yazar Doğan Cüceloğlu, sosyal medya hesabından o gün yaşananları anlattı. Cüceloğlu, hastaneye kendisini komşusunun yetiştirdiğini hatırlattı ve “kan tahlili yapmayı ihmal etseydi muhtemelen ben o gece hayatımı kaybetmiş olacaktım.” dedi. İşte Doğan Cüceloğlu’nun anlattıkları:

“TEŞEKKÜR EDİYORUM

Değerli okurlarım; Kalp spazmı ve anjiyo işleminden sonra şimdi evde istirahat ediyorum. Kendimi çok şanslı hissediyorum; çok kötü sonuçları olabilecek bir durumu birçok kişinin ilgi ve yardımlarıyla zararsız atlattım. Hayır dualarının etkili olduğuna inanıyorum.

Sapanca Kırkpınar mevkiindeki komşum ben telefon edince her işini bırakıp beni asistanlarımla birlikte Sapanca Devlet Hastanesi’ne götürdü. Tıp fakültesinden mezun olup iki ay önce göreve başlayan genç pratisyen doktor kan tahlili yapmakta ısrar etti ve iki kere kan tahlili yaparak durumun ciddiyetini anladı; ambulans çağırdı ve beni Adapazarı’ndaki Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk etti. Bu çok önemli; kan tahlili yapmayı ihmal etseydi muhtemelen ben o gece hayatımı kaybetmiş olacaktım.

Hastaneye kabulümden itibaren çok etkili bir ekip çalışması başladı. Beni süratle Kardiyoloji Yoğun Bakım katına aldılar. Ölçümler yapıldı ve takibe alındım. Ertesi sabah anjiyo oldum. Kalpteki ana damarlardan biri %99 kapanmış. Ehil ve çok iyi çalışan uzman bir ekip başarılı bir anjiyo işlemiyle stent taktılar.

İki gün yoğun bakımda iki gün de hasta bakım odasında kaldım. Bütün bu süre içerisinde Başhekim izinde olduğu için onun yerine bakan Başhekim Yardımcısı ve tüm Kardiyoloji Bölümü kadrosu yoğun ilgi göterdiler. En yukarıdan en aşağıya disiplinli ve liyakatlı bir kadro ile tanıştım. Ülkem adına gurur duydum ve sevindim; bu duruma emeği geçen herkese teşekkür ve tebrik ediyorum. Ayrıca ilgilenen Milli Eğitim Bakanımıza ve Sağlık Bakan Yardımcımıza da huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum.

Son olarak bütün bu süre içinde beni yalnız bırakmayan eşim ve kızım, iki asistanım, gönül dostlarım, ziyarete gelen değerli okurlarıma da huzurunuzda teşekkür ediyorum. Onların varlığı benim hayatımı anlamlı kılıyor.

Değerli okurlarım fırsat buldukça yazılarımla yine sizlerle birlikte olacağım. Bütün iyi dilekleriniz ve dualarınız için minnettarım.

Selamlar, sevgiler”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!