Sakarya Detay Haber
Hasan Topçu

TANIK

TANIK
Bu haber 26 Ağustos 2019 - 18:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Havaalanı tuvaletinde, iki karanlık yüzlü adam, ellerini yıkayan bir sivil polisi takip etmektedir. Gizlice yaklaşıp bıçaklayarak öldürürler. Kendilerini izleyen bir çocuk olduğunu görmemişlerdir.

 Dedektif olayı soruşturmak için geldiğinde bir çocuğun tanık olduğunu öğrenir.Suç dosyalarından suçlu resimleri gösterilir ama tanık çocuk gördükleri kişilerin bunlar içinde olmadığını söyler. Tam  ümitler kesilmişken ödül almış bir polis resmi çocuğun dikkatini çeker. Polisin katili yine bir polistir. Büyük bir eroin vurgunu yapılmış ölen polis onlara engel olmaya çalışmıştır.

Bunu öğrenen dedektif amirine durumu anlatır. Amiri bu vurgunun başındadır. Önce dedektifi (Harrison Ford) ortadan kaldırıp sonra küçük tanığı susturmak için planlar kurup tuzağa düşürmeye çalışır.

 Dedektif yaralanmıştır. Küçük Tanık ve Annesi (KellMc GİLLİS ) kaçarak Pensilvanya’da yaşayan akrabalarının yanına giderler. Katolik bir gurup olan bu Amishler kendi adet ve kültürlerini bozmadan devam ettiren küçük bir topluluktur.

 Film burada enim için daha ilginç bir hal almaktaydı. Çünkü son yıllarda en çok duyduğum Pennsylvania adı filme dikkatimi artırdı.Amishlerin dindarlığı ve inançlarını güçlü yaşamaları filme başka bir boyut kazandırmaktaydı.

  Filmlerin olmazsa olmazı aşklar. Tanığın güzel annesi ile dedektifin yakınlaşması filmin beklenen yanıydı. Başta  adetlerine saygısını gösteren anne, zaman ilerleyince dedektifin ihtiraslı kollarına kendini bırakıyordu.

Dedektifin amiri onların yerini öğrenmiş adamlarıyla tanık ve dedektifi öldürmeye gelmişlerdir.Amishlerin yardımıyla dedektif bu tuzaktan kurtulur kötü polisler cezalarını çekerler.

 Neden bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum biliyor musunuz? İki sebepten diyebilirim. Her kurumun en kötüsü işini kötü amaçlı kullanan olduğunu görmekteyiz. Diğer sebep Amishler küçük bir gurup olmalarına rağmen ,kendi kültürlerinin bozulmasına izin vermeden yaşamak istemeleri.

  Değişik bir filmdi. Daha çok Katolikleri tanıtmaya çalışmışlardı. Ülkemin başına bela olan bir çete liderinin orada saltanat kurması da izlemem için sebep olmuştu.

Harrison Fordun performansı ve Tanığın kurnazlığı ve Annenin güzelliği filme katkı sağlamıştı.Bazen suçluyu uzakta aramak büyük hata gibi duruyor.Farklı mesajları olan değişik bir filmdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!