Sakarya Detay Haber
Turan Ateş

ŞÜPHELİ KONUMUNA SOKULMAK BENİ YARALADI

ŞÜPHELİ KONUMUNA SOKULMAK BENİ YARALADI
Bu haber 23 Ağustos 2019 - 10:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

26-27 Temmuz günleri-iki günlük- Karadeniz’in sahil bir ilçesine İŞ GEZİSİNE çıktım…..
-26 Temmuz sabahı saat 07.00 sıralarında bir dostum aracı ile beni Sabiha GÖKÇEN Hava alanına bıraktı…Çanta ve kimlik denetimi için Özel Güvenlik Görevlisi bir bayan;” Efendim…Sizi iki dakika bekleteceğim…”dedi….İki dakika sonra iki Polis Memuru karşıma durdu…” Hakimim buyurun…Sizi 5 dakika bekleteceğiz….” 50 metre ilerideki noktaya gittik….Kimlik denetimi yapıldı….Sicil numaram verilerek soruldu….”ENGEL BİR DURUMUM YOKMUŞ…” özür dilediler ve Uçağa yöneldim….27.Temmuz akşamı Samsun Hava alanında da benzer bir durum yaşadım….
-Sayın Başbakan,İçişleri Bakanı,Adalet Bakanı,Emniyet Gnl. Müdürü ve İstanbul Valisi….Nedir bu DENETİM?….Ben 40 yıla yakın bir süre; Adli Yargıda Hakimlik yaptım…Uzun sürede Seçim Hakimlikleri yaptım….7 tane Mesleki konularda-bulduğum boşluğu doldurarak-Kitaplar ürettim….100 civarında, Barolarda,Hukuk Derneklerinde, Hukuk fakültelerinde,Tıp Fakültelerinde ,Hastanelerde….STK .da seminerler-konferanslar verdim….3 Şubat 2013 günü yaş sınırından da Onurla taşıdığım cübbeyi iade ettim….
Böyle bir ŞÜPHELİ KONUMUNA sokularak aranmam beni ve mesleğimi yaraladı….FETOCU hakim-savcılara yönelik tutum ve davranışlar bizlere sergilenemez…
Karadenizin 100.000 nufuslu sahil ilçesinde; çarşı meydanında bir Otel odasındayım….Saat;14.00-18.00 arası Adliyeden çalışmalar yaptım….Sahilde gezdim ve Otele döndüm….Saat 22.00 de hoporler son ayarına kadar açık ve Meydanda 200-250 civarında kişiler toplanmış….Darbe Protestosu yapıyorlar….Saat 23.00 den sonra Kuran-ı Kerim Okuması başladı….İmamın birisi belirli ayet ve sure okuyor…Sonra okuyacak İmamı takdim ediyor ve okumayı ona bırakıyor…Ses sahilin her yerine ve her mahalleye yayılıyor….
-Ben gelenekçi bir ailenin çocuğuyum…Merhum annem Hac görevini ifa etti…Kardeşim ve eşi aynı şekilde bu görevi ifa ettiler….
Ezan okunurken veya Sela verilirken;bizim ailede Tuvalete girilmez…Evde klozet-banyo-lavoba bir arada….Oradaysak hemen orayı terk ederiz…
– Kuran-ı Kerim okuyan İmam, boy abdesti alır….Dinleyenler normal abdesti alırlar….Kuran-ı Kerim CAMİLERDE veya kapalı ve temiz salonlarda okunur…Evlerde okunur….Orada bulunanlar dinler….Kuran-ı Kerim okunması Hoparlerle dışarı EZAN gibi verilmez….
Sokaktaki insanlar abdestsizdir…Belki de boy abdesti almalarını gerektiren özel bir durumları olabilir…Gecenin o vakti insanlar evlerine girmişler ve uyumak üzereler….Havlar sıcak ve nem oranı da yüksektir…Camları açık tutarak yatmak zorundadırlar… İnsanların o anda okunan Kuran-ı Kerimi dinlemeye müsait değildirler…Bu insanların günahı bu şekilde okunan Kuran-Kerimi hoporlerle dışarı veren görevlilere aittir…
Sayın Diyanet İşleri Başkanı,İl ve İlçe Müftüleri….Bu durumlara müdahale ediniz….Evet…Akşamları geç vakte kadar Camilerimizde Kuran-ı Kerim okunabilir…Ve de okunmalı….Dinlemek isteyen kardeşlerimiz,abdestlerini alırlar ve camiye veya Müftülüğün belirlediği salonlara giderek,İmamın okuduğu Kuran-Kerimi dinlerler…Sevabı, dinletene ve dinleyene aittir…
Cemaatlerin yetiştirdiği DAVA ADAMLARI mensupları Kamu Kurumlarını ele geçirmişlerdir….Askeri Lise ve Harbiye öğrencilerine Cemaatlerin Militanları baskılar yaptılar…onları dışladılar ve Askeri liseyi-Harbiye’yi terk ettirdiler….
Bu gün Devlet Dairelerinde Cemaat Mensupları tarafsız ve Atatürkçü kamu görevlilerini dışlamaktalar….Onları taciz etmekteler…Çok Kamu Görevlisi bu nedenlerle Kamu Kurumundaki işlerini bırakmışlardır….
TBMM.de dahi Cemaatleri ve onların İmamlarını savunan Milletvekili-Bakanlar oldu…Fettulah GÜLEN’e Ulema-Büyük Din Alimi ….Diye sahip çıkanlar oldu…Ama…Şimdi de VATAN HAİNİ ilan edildi…Geç Kalınmadı mı?….
Şimdide sokaklara,Meydanlara DEMOKRASİ FEDAİSİ olarak başka CEMAAT mensupları çıktı…Sakallı-takkeli-sarıklı-şalvarlı tipler….Bu kişilerin DEMOKRASİ ile ilgileri yoktur….
Bu Cemaatlerin Pirleri,Liderleri,Şeyhleri ve Müridleri Hükumet Erkanının verdiği İFTAR YEMEKLERİNDE gövde gösterileri yapmadılar mı?….
Atatürk’e ve Cumhuriyetin ilkelerine küfürler ederek saldırmadılar mı?
Şu anda Ülkede DARBE yapmaya kalkışan FETTULLAH CEMAATİNİ yok etmek için; Devletin Gücü bir tarafa bırakılmış…Yerini ise; Diğer CEMAATLER almıştır….Bu CEMAATLERDE; FETTULAH GÜLEN CEMAATİ kadar tehlikelidir… 
Yalnız, her şey HUKUK BULVARINDA kalınarak çözümlenir…Hukuk dışı Tutum ve Davranışlarla bu sorunlar çözümlenemez…
Ben Görevde iken ve görevde ayrıldıktan sonrada sezinliyordum….Bazı Yargı Mensupları-Feto Taraftarı Hukukçularla kol kola idiler….
İstedikleri Kararları-özellikle Tutuklama,İhtiyatı Tedbir,Haciz kararlarını alıyorlardı….Bu doğrultudan da ESAS KARARLAR çıkıyordu….Ne yazık ki; Yargıtay’ın ilgili Dairesi de bu Kararları ONUYOR idi….
Sayın Adalet ve İçişleri Bakanları……Bizim Jenerasyonu bu hakim-savcılarla karıştırmayınız….Bizler HUKUKUN KURALLARINI uyguladık…Haklı-Haksızı ayırdık…Hakkı olana GASBEDİLEN Hakkını verdik….
Ama….Sonraları ne oldu?…..5 yıl hakimlik-savcılık yapmış Cemaat mensubu Müfettişler bizleri olumsuz raporlarla hırpaladılar….Cemaat Mensubu Hakim-savcıları yücelttiler…..
Bir Hakim-Savcının Polis tarafından Göz altına alınması….Tutuklanması…Ellerine Ters Kelepçe takılması….Hakim-Savcının kaçması….Evinin ve Adliyedeki Odasının aranması….Ne görülmüş ve nede duyulmuştur….
Bir CEMAAT Yargının içine bu kadar sızarak 4000 civarında mensubunu Hakim-Savcı olarak; Adalet Kurumuna sokmuşsa….
Başta Adalet Bakanı, Bakanlığı….HSYK mensuplarının hiç mi sorumluluğu yok….
Bu işin içinde İHANET Mİ var,yoksa GAFLET Mİ var?….Bu sorunun cevabını vermek ve almak gerekir…..

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!