Sakarya Detay Haber

AKBAY ATATÜRK HEYKELİ ARKASINDAKİ GÖRÜNTÜDEN RAHATSIZ OLDU

AKBAY ATATÜRK HEYKELİ ARKASINDAKİ GÖRÜNTÜDEN RAHATSIZ OLDU
Bu haber 11 Ağustos 2019 - 13:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP ADAPAZARI BELEDİYE MECLİS ÜYESİ HALUK AKBAY, DEMOKRASİ MEYDANINDA BULUNAN, KURUCU LİDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN HEYKELİNİNİN ARKASINDAKİ ÇİRKİN TABLONUN DEĞİŞTİRİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ. AKBAY, HEYKELİN IŞIKLANDIRILARAK, BİR SAVAŞ TASARIMI YAPTIRILABİLECEĞİNİ İFADE EDEREK, “MARKA ŞEHİR OLUNMAK İSTENİYORSA BU ÖNERİMİZ DİKKATE ALINMALIDIR. ÇOK BÜYÜK MALİYET DE GEREKTİRMEZ” DEDİ.

HALUK AKBAY SOSYAL MEDYA HESABINDAN ŞUNLARI YAZDI:

“TARİH VE ARŞİVLER HİÇ BİR ZAMAN YALAN SÖYLEMEZ OKUNMASA DA GERÇEKLER SAPTIRILSA BİLE MÜMKÜN DEĞİLDİR. İŞTE TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN KURULUŞ KRONOLOJİSİ SEVR ANLAŞMASI İLE İŞGAL EDİLEN OSMANLI TOPRAKLARINDA TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNİN BAŞKOMUTANLIK VERDİĞİ, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI İLE YÜCE TÜRK MİLLETİ, IRKINA DİNİNE SOYUNA BAKMADAN BU GÜZEL VATANI TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLE İSTİKLAL MARŞI İLE KAN KIRMIZI BAYRAĞI İLE RABBİM İN YARATTIĞI AY YILDIZ EZANI İLE BU TOPRAKLARI BİZLERE EMANET ETTİLER. HEPSİNİ RAHMET VE ŞÜKRANLA ANIYORUM. ONLARA LAYIK OLMAK ATATÜRK ÜN GENÇLİĞE HİTABETİNDE MEVCUTTUR.

1- 19 MAYIS 1919 SAMSUNA ÇIKMAK ANADOLU İLE BAŞLAMAK 2- TEMMUZ-7 AĞUSTOS 1919 ERZURUM KONGRESİ 3- 4 EYLÜL 1919 SİVAS KONGRESİ 4- 26-30 TEMMUZ 1919 BALIKESİR KONGRESİ 5- 23 NİSAN 1920 TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİNİ AÇILMASI 6- 21 HAZİRAN 1921 ADAPAZARI NIN KURTULUŞU 7- 30 AĞUSTOS 1922 SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİ “ORDULAR İLK HEDEFİNİZ AKDENİZ” 8- 29 EKİM 1923 CUMHURİYETİN İLANI TÜRKİYE CUMHURİYETİ KURULDU. TÜRK MİLLET; NE MUTLU TÜRKÜM DİYEN. İSTİKLAL MARŞI BAĞIMSIZLIĞIMIZ VE ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ SEMBOLU MAKAMI İLE OYNANAMAZ 9- ANDIMIZ GENÇLERİMİZİN ATATÜRK ÜN HİTABINA VERDİĞİ AND DIR 11 AĞUSTOS 2019 ADAPAZARI DEMOKRASİ MEYDANIN DA SAKARYA’NIN YÖNETİCİLER VE HALK İLE BİRLİKTE BAYRAMLAŞMA TÖRENİ HALK İLE BERABER SABAH NAMAZI KILMAK ARDINDAN BAYRAM NAMAZI KILMAK %99,9 MÜSLÜMAN OLAN BİR ÜLKEDE HARİKA BİR BİRLİK VE BERABERLİK BUNU DÜŞÜNEN UYGULATANLARA TEŞEKKÜR EDERİM. ANCAK O MEYDANDAKİ BU GÜN ÖZGÜRCE BAĞIMSIZ BİR ÜLKEDE DEMOKRASİ İLE SEÇİLMİŞ VE ATANMIŞ TÜM YÖNETİCİLERE BİR BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR O DA VEFA BORCU DUR KURUCU LİDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜN HEYKELİNİN ARKASINDAKİ ÇİRKİN TABLOYU DEĞİŞTİRMELERİ GEREKİR YAPILACAK OLAN BİR SAVAŞ TABLOSU IŞIKLANDIRILARAK EĞER MARKA ŞEHİR OLMAK İSTENİLİYORSA YAPILMALIDIR. BUGÜN YAPILAN MASRAFLARDAN DAHA AZ MASRAF OLACAKTIR HEM DE VEFA BORCUNU ÖDEMİŞ OLURUZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM YETKİLİLERİN HOŞ GÖRÜSÜNÜ SIĞINAK HATIRLATMAM DAN MANA ÇIKARMADAN BAŞTA KENDİM ADAPAZARLI RUHUNU TAŞIYANLARIN İSTEKLERİDİR.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!