Sakarya Detay Haber
Hasan Topçu

SUS DELİKANLI YÜREĞİM

SUS DELİKANLI YÜREĞİM
Bu haber 29 Temmuz 2019 - 17:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu günlerde içimdeki delikanlıya söz geçiremiyorum.Şaha kalkmış bir küheylan gibi zorluyor duygularımın sınırlarını. Kavga istiyor..Bıktım diyor’’ senin uysal ,yumuşak kişiliğinden.Göster içindeki yıkılmaz dirayetini.’Sen yiğitce sustururken içindeki fırtınaları ,insanlar o gülümseyişinin altındaki öfkelerini ve kavgacı kimliğini göremiyor.Hatta biraz da hafife alıyorlar.

   Hatıralar arasında bir güzelden ayırmak için beş kursun atıldığı saatler geliyor aklıma.Eski köprünün üzerinde.Yanında sevdiği alındığında çaresiz kalan onbeş yaş tedirginliği geliyor aklıma.Her zaman bir işaretle gelen güzelin o gece sokağının başında ben seninle gelemem demesi geliyor.Gerçekte onbeşin de  gelse ne olurdu?Mutlu olurdu.Çünkü ben gönlünü sevdiğinin ayaklarına serebilenlerdenim.

  Sonra bir güzelin davetiyle Bursa ya gidişimi bilirim.Aklımda kalan kıvır kıvır saçlı köyümün güzelin dende ümitlerimi kesiyordum .Şimdilerde bana delikanlılık yapan yüreğim o zamanlarda da büyük ağabeylik yapıyordu.Gel benimle yaşa babamın dükkanlarını işletirsin diyordu o güzel.İçimdeki abi de;

-Senin babana hizmet edeceğime babama hizmet ederim dedirtiyordu o mavi gözlere.

Daha bu cendereden kurtulamadan Annemin sıcacık sesi uyandırmıştı beni

-Delikanlım git memlekete,Seni memleketimizde bir kızla sözledik.

   Hayatımın en aklı karışık zamanları.Ayaklarımın dibinde patlayan silah sesini hiç unutamadan.

Gittiğim obada gördüğüm o yayla çiçeği bütün hayatımı süsleyeceğini bilmeden bulutların dağ başlarına deniz olmasını fark ediyorum.Şükürler olsun huzur geliyor yıllar sürecek.Yaşanmış mutlu sağlıklı yıllar.

Ülkemin Sakarya’sına geri döndüğüm yıllar.Gurbetlerde evlat yetiştirmenin bütün zorluklarını taşıdığı yıllar.En güzel kariyerimdir insanlar tarafından sevilmek ve güvenilir olmak.Köprüde yalnız bırakan ve sonra da kaçma cesareti olmayan yeşil gözlüyle karşılaşmak tekrar getiriyordu bana huzursuzluğu.

 En iyisi sürgün yaşamaktı başka semtlerde.Hep yanımda hissettiğim yayla çiçeğinin bitmez tükenmez desteğiyle.

 Olmayan sevgilere kahramanlık yapma hastalığı var içimdeki delikanlının.Sus diyorum susmuyor.Yok diyorum unutmuyor.Biliyor kalemimin sevgilerden dolduğunu,

 Delikanlılık zamanımda bana ağabeylik yapan içimdeki kişilik bu günlerde bedenim ağabeylik yaparken o içimde delikanlılık yapmakta.Ama onu dinlesem çok hata yapacağım.Kavga edeceğim.Şavaş çıkaracağım.Sevdiklerimi kimseye vermeyeceğim.Değil beş kurşun ,onbeş kurşun atılsa bile korkmayacağım.

 Sus delikanlı yüreğim seni hiç dinlemeyeceğim.Varsın korkak desinler.Varsın aptal desinler .Varsın ne anlar yaşamaktan desinler.

 Sevecek ve sayacak o kadar güzellikler var ki.Yüzümü bu güzelliklere çevirip yaşımın olgunluğunu yaşamak istiyorum.Belki de en yiğitce duruş ve delikanlılık budur diye düşünüyorum.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!