Sakarya Detay Haber
Serpil Başer

BAŞARMAK İNANMAKTIR

BAŞARMAK İNANMAKTIR
Bu haber 21 Temmuz 2019 - 21:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kanadı Kırık Melek’in Kanadına Takılanlar… Rukiye Türeyen.

Hayatta ne istediğinize karar verin; kalkın ve başarana kadar asla vazgeçmeyin.

Güzel yürekli kardeşim benim, kitabını bir solukta okudum. Çok zor şartlarda yazdığını biliyorum. Güçlükler başarının değerini artıran süslerdir. Hayata bizler iki elimizle tutunamazken sen tek parmağınla adını yazdırdın. Kitabında kaleme aldıkların da hep birer ders niteliğinde oturup düşünmemizi sağlıyor.

Fakat ben kitabın içinde yazdıklarından daha çok senin o cesur, azimli, pes etmeyen imkansızı başarmandan etkilendim. Başlı başına bir mucizesin sen. Seni ayakta alkışlıyorum.

 Hayattan bezmiş, tembel, beyhude yaşayan, hep şikayet eden mızmız, mutsuz kişilerden olmadığın için alkışlıyorum.

Bizler sağlıklı olmanın anlamını sağlığımızı kaybettiğimizde anlıyoruz. Kimse elindekinin değerini bilmez sahip olduğu sürece ama bir gün elinden uçup gittiğinde tek bir söz kalır; KEŞKE. Maalesef böyleyiz keşkelerle dolu hayatlarımız.

 Belki bu yüzdende engelli kardeşlerimizi fark etmiyoruz, görmezden geliyoruz. Yazıklar olsun bize insanlığın bittiği yerdeyiz. Bir gün empatı yapmayı öğrendiğimizde her şey değişebilir, ön yargılı bakmaktan kurtulup elimizi uzatabiliriz birbirimize, destek oluruz hiç bir şey yapamasak da sevgimizi verebiliriz. Sen imkansızı başardın. Elimiz kolumuz tutarken, gözümüz görürken, iki sayfa kitap okuyup, iki satır yazamadığımız için, iletişimsiz birbirini anlamayan, derdimizi anlatamayan insanlar olduk çıktık. Oysa sen bizlere istediğimiz zaman her şeyi başarabileceğimizi gösterdin. Yatağa mahkumum demedin, hayata küsmedin ve hayatı sen yendin. Duygularını kağıda döktün; önce kelimeler sonra cümleler, sayfalar derken kitap oldu, umut oldu. Yeni yazılarınla, kitaplarınla bekliyoruz seni.

 Şunu unutmayalım hatırlayalım;

Dünya vazgeçenleri değil, azmedenleri hatırlar.

Şikayet ettiğiniz yaşam beklide başkasının hayalidir…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!