Sakarya Detay Haber

“10 kişiyiz, mahsur kaldık, bizi kurtarın”

“10 kişiyiz, mahsur kaldık, bizi kurtarın”
Bu haber 18 Temmuz 2019 - 5:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sakarya yağan yağmurlara teslim olurken, sel ve taşkınlar yüzünden çok sayıda kişi de mahsur kaldı.

Sel yüzünden mahsur kalan 10 kişi, Twitter üzerinden AFAD ekiplerine ulaşmaya çalışıp gece yarısı yardım istedi. Mahsur kalanlardan biri olan Yakup Çatalbaş önce bir alabalık tesisinin ikinci katında mahsur kaldıklarını, daha sonra da ormanlık alandaki bir eve sığındıklarını duyurdu. Çatalbaş, Twitter hesabından şu tweetleri attı ve başına gelenleri şöyle anlattı:

“Akşam saatlerinde başlayan yoğun yağmur yağışından oluşan ani sel baskını nedeniyle Karasu- Maden Deresi Çatalbaş Alabalık tesislerinde mahsur kalmış ve binanın 2. katına sığınmış 10 kişiyiz. Alt kat tamamen su içinde kalmış ve hareket edemez durumdayız. Ancak karayoluyla geliş ve çıkış imkanının olmadığını düşünüyoruz. Şu an şimdilik stabil durumdayız. 112 telefonlarına ulaşamadığımız için tweti yazma gereği duydum. Daha da mağdur duruma düştüğümüzde tekrar iletişim kurmaya çalışacağım.

İki katlı binanın zemin katı, etraf ve tüm yollar sele maruz kalmıştır. Bulunduğumuz noktadan ormanlık alana çıktık. Ve yüksek tepede tanıdıkların evine sığındık. Şimdilik toplam sekiz kişi güvendeyiz. Ancak şu seviyesi sürekli yükselmekte ve akış debisi artmaktadır. Şimdilik sağlıklı, güvenli bir şekilde ortamdan ayrıldık. Daha yüksek bir komşuya sığındık. Yağış durmuş durumda. Sabahleyin gün ışığında daha sağlıklı gün olur İnşallah.”

HABER HÜLYA SÜRÜCÜ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!