Sakarya Detay Haber
Serpil Başer

En karanlık geceydi… 15 Temmuz…

En karanlık geceydi… 15 Temmuz…
Bu haber 13 Temmuz 2019 - 12:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

15 Temmuz 2016 Cuma en karanlık geceydi…

Fethullahçı Terör Örgütünün organize ettiği askeri darbe kalkışması. Akıllarımızdan silemeyeceğimiz ve asla unutturmayacağımız bir gece..

15 yaşında Halil İbrahimYıldırım

16 yaşında Abdullah Tayyip Olçok

20 yaşında Mustafa Direkli

20 yaşında Burak Cantürk

52 yaşında ev hanımı Türkan Türkmen

4 çocuk annesi Ayşe Aykaç

Ev Hanımı Sevgi Yeşilyut

Mustafa Cambaz

37 yaşında Halil Kantarcı

En yaşlı şehitlerimizden kalıpçı Cemal Demir…

Daha niceleri mekanları cennet olsun

Neden mi? Şehit oldular.

Vatan Millet Bayrak dediler,’ Buyurun meydanlara’ diyen Sn. Cumhurbaşkanımıza duydukları sevgiden. Öyle bir sevdaydı ki bu gözleri görmedi hiçbir şeyi Allahu ekber diyerek ateşe doğu yürüdüler. Vuruldular, tankların altında ezildiler ama durmadılar ta ki hainleri durdurana kadar. Peki ya biz onlara can borçlarınızı nasıl ödeyeceğiz? Bu gün rahat yatıp uyuyorsak, yiyip içip gezebiliyorsak onların sayesinde. Omuzlarımızda nasıl bir vebal taşıdığımızı unuttuk. Yine başa döndük koltuk kavgası mevki makam kapışması.

Sn. Cumhurbaşkanım sizin bir cümlenizle ‘Buyurun Meydanlara’ demenizle yüzlerce binlerce Genç, Kadın, Erkek, Yaşlı demeden sokaklara indik canımızı siper ettik. Çünkü önce Allaha sonra size güvendik inandık. Korkmadık… Korkaklar hiçbir zaman zafer anıtı dikemezler, oysa biz şehitlerimizin kanlarıyla ‘Zafer İnanlarındır’ dedik ve 15 Temmuz Şehitler Anıtını diktik.Akan kanlar yanan canlar şehitler neden verildi ….Kaybetmeyelim diye siz Sn.Cumhurbaşkanımız başımızda dursun diye Türkiye’yi kimse ezmesin diye Vatan bölünmesin diye….

31 Mart Türkiye Yerel Seçimlerini ve peşinden İstanbul’da Seçimlerin tekrarıyla Yerel Yönetimler Seçimlerini nihayetlendirdik. Sonuç istediğimiz gibi olmadı. Bir yerlerde bir şeyleri yanlış ya da eksik yaptık. Ya da söylediklerimizle yapmadıklarımız yüzünden, ‘Hiç bir şey olmasa da bir şeyler oldu’ maalesef. Bizim için Yurdumuzun her karışı ,bütün illerimiz ilçelerimiz önemlidir, lakin Ankara ve İstanbul daha da bir önem arz eden göz bebeklerimiz olan illerimizdi ve biz onları kaybettik. Hep ‘Halk ne istiyorsa halkın istediği olacak ‘diyoruz ‘Halka hizmetkarız’ diyoruz, diyoruz da, Halka gerçekten hizmet edenlerle mi yola devam ediyoruz?

Ne adaletsiz bir dünya kimi günahları ile yükseliyor, kimi iyilikleriyle kaybediyor.

 Makamlar, makamlara düşkün olmayan ve makamdan gelecek yararlara ihtiyacı bulunmayanlara verilmelidir.

Sn. Cumhurbaşkanım kulak verin, halka kulak verin, bizi ve  sustuklarımızı duyun. Zararın neresinden dönersek kardır. Yine siz Sn. Cumhurbaşkanım’Milletle inatlaşılmaz, millete tabi olunur ve hizmet edilir’ demiştiniz. Halk ne istiyordu? Öncelikle size seslerini duyurmak istiyorlardı,seslerini de  sandıkta duyurmak zorunda kaldı. Çünkü başka türlü size ulaşamıyorlar ,yaklaşamıyorlar,yazıyorlar çiziyorlar olmuyordu seslerini duyuramadılar.

Siz yukarıdan istediğiniz kadar bağırıp durun ‘LİYAKAT, İŞİN EHLİ ‘diye. Kimse dinlemiyorsa eğer sizi, hiç bir işe yaramıyor sesi yükseltmek. Ne demiş; Hz. Peygamberimiz ’iş ehline verilmezse, kıyamet yaklaşmıştır demek’.Kendi kıyametimizi kendimiz hazırlıyoruz.  Atılan bütün oylar sizin sahsınızadır. Halk sorgulayıp, kızıyor darılıyor  yine de ‘Cumhurbaşkanımın boynu bükük kalmasın’ diye sandıklara gidiyolar. Mühürü ‘Recep Tayyip Erdoğan’ için vuruyorlar. Teşkilatlarda, Belediyelerde eş dost ahbap çavuş ilişkileri hat safhada ve bu böyle devam ettiği sürece biz ilerleyemeyeceğiz. Hedefimiz 2023’ü göremeyeceğiz. Bazıları koltuk kavgası ederken birbirinin altından çekmeye  çalışırken koltukları, hak etmeyen biri gelip o koltuğa oturuyor. Size akıl vermek haddimize değil lakin biz halkın içindeyiz biz halkız sesleri duyuyoruz sustuklarımızı biliyoruz. Öncelikle en yukarılardan aşağılara  doğru akrabalardan eş dostlardan her yeri temizlemeli, halkın aklından yandaşlığı torpili adamcılığı silmeliyiz,yeni yüzlerle, yeni isimlerle, yeni hevesler, yeni enerjilerle yenilenmeliyiz.Küllerimizden yeniden doğmalıyız.Sizden ‘çayı koyun yeniden başlıyoruz ilk günki aşkla demenizi ‘bekliyoruz.Sil baştan başlamak gerekir bazen.

Yeni Partiler kuruluyormuş kurulsun,yeni oluşumlar oluşuyormuş oluşsunlar, biz bize yeteriz, bizler gerçeğiz.Belki biz hiç o Trene binemedik, alınmadık ama kimseyi de satmadık.Trene binenler ne kıymetini bilebildiler, indirince de düşman oldular.

Bırakın gidenler gitsin. Sizi, bizi kaybetmeyi göze alanları geri kazanmaya uğraşmayın. Onlar asla samimi değiller di ,asla da samimide olamayacaklar…

Bazen; fırtınalar iyi gelir insana, tekneni biraz yıpratır ama, güvertende hiç pislik kalmaz!

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!