Sakarya Detay Haber

Pendik olayını örnek verdi, “Aynı sağduyuyu kendim ve eşim için de istiyorum”

Pendik olayını örnek verdi, “Aynı sağduyuyu kendim ve eşim için de istiyorum”
Bu haber 10 Temmuz 2019 - 21:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sakarya’da, “yol verme” meselesi yüzünden çıkan kavga sonucu trafik magandaları tarafından ezilerek öldürülen Fevzi Mumlu’nun eşi Sibel Mumlu, “Pendik’te yaşanan olayın benzeri bizim de başımıza geldi. Nasıl ki sanıklar, gelen tepkiler üzerine ağır ceza aldı ise, eşimin ölümüne sebep olan ve serbest bırakılan trafik maganlarının da gerekli cezayı alması için sosyal medya desteği istiyorum” dedi.

Mumlu, Pendik D-100 Karayolu’nda, içinde hamile kadının bulunduğu araca saldırı olayı sonrasında, sosyal medyada oluşan tepkiler üzerine sanıkların ağır cezaya çarptırıldığını hatırlattı, başına gelen olayı anlatarak şu çağrıyı yaptı:

“Geçen gün Pendik’te trafikte yaşanılan olaydan herkesin haberi var. Aynı olayın bir benzeri 16.12.2018 tarihinde benim ve kocamın başına geldi. D650 Sakarya-Bilecik anayolu üzerinde için de ben ve kocamın bulunduğu araç trafikte seyrederken trafik magandaları tarafından kocam ezilerek öldürüldü. Buna sebep olan başta H.K olmak üzere çekici sahibi E.D, H.Ü, F.A tarafından öldürüldü. Bu şahışların içinden sadece H.K isimli şahıs cezaevinde bulunmaktadır. Diğer üç şahısın da elini kolunu sallayarak dışarıda dolaşması ve hayatlarını hiçbir şey olmamış gibi devam ettirdiğini görmekteyim, daha fazla da susmak istemiyorum. Herkesin elini vicdanına koyup düşünmesini istiyorum. Pendik’teki darp olayına karışan şahışların cezaevine girmesi sosyal medyadaki sağduyulu insanların sayesinde olmuştur. Aynı sağduyuyu kendim ve eşim için de istiyor ve desteğinizi bekliyorum.”

HABER HÜLYA SÜRÜCÜ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!