Sakarya Detay Haber

Mecliste gerginlik, Bülbül’den sert çıkış..!

Mecliste gerginlik, Bülbül’den sert çıkış..!
Bu haber 09 Temmuz 2019 - 20:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

TBMM Genel Kurulunda gerginlik yaşandı. AK Parti’nin, çalışma takvimine ilişkin grup önerisinin görüşmelerinde CHP ile MHP milletvekilleri arasında gerginlik yaşandı. MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levend Bülbül CHPli Özgür Özel’in konuşmasına sinirlenince sert çıktı.

Bülbül, şartlı ceza indirimi konusunda teklif veren MHP’nin, mahkum yakınlarının duygularını istismar etmek gibi bir gayesinin olmadığını, bu ifadeyi kabul etmediklerini belirtti.
Bülbül, CHP’nin yaptığı işin, “reddettirmekten” ibaret olduğunu ifade ederek, “AK Parti’nin içinde yer alacağı bir uzlaşma temin edilmeden bunun uygulanma imkanının olmayacağının CHP tarafından bilinmesine rağmen sadece millete poz vermek için buralarda bu şekilde konuşmayı kınıyorum.” dedi.

Yeniden söz alan Özgür Özel, “24 Haziran’da size oy veren mahkum yakınları, kendilerini açıkça aldatılmış, kandırılmış ve istismar edilmiş hissediyorlar. Yazıklar olsun.” ifadesini kullandı.
“140 kişilik grup kendi genel başkanına sahip çıkmadı”
Özel’in sözlerine tepki gösteren Bülbül, MHP’nin ortaya koyduğu siyaset anlayışının CHP’nin karalamasına rağmen milletten karşılık bulduğunu belirterek, “Mahkum yakınlarının hepsini toplasanız bunun oy olarak karşılığı ne olabilir? MHP’yi oy avcılığı noktasında değerlendirmek büyük bir hezeyandır.” diye konuştu.
CHP milletvekillerinin, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesindeki saldırıyla ilgili araştırma önergesi verdiğini anımsatan Bülbül, “O araştırma önergesinde kaç kişi olduğunuzun cevabını verin önce. 46 kişiydiniz. 140 kişilik grup kendi genel başkanlarına sahip çıkmadığı o ahvalde kalkıp da burada, sahte birtakım şeyleri gündeme getirip de bize sahte kahramanlık yapmayın.” dedi.

Meclisteki gerginlik, Bülbül ve AK Parti’li milletvekillerinin araya girmesiyle yatıştı.
Birleşimin açılmasının ardından söz alan Bülbül, Özel’in tahrik edici şekilde konuştuğunu ifade ederek, “MHP’ye ‘utanın’ deme haddine hiçbir zaman sahip olamayacaksınız, buna asla müsaade etmeyeceğiz. MHP yaptığını çok iyi bilir, siyasetini size ispat etmek gibi bir mecburiyet içinde değildir. Biz siyasetimizi de düşüncelerimizi de inandıklarımızı da yüce Türk milleti için yaparız.” dedi.
Özel ise hakaret etmediğini savunarak, kaba kuvvetten değil demokrasiden, konuşmaktan yana olduklarını ve konuşmaya devam edeceklerini söyledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!