Sakarya Detay Haber

“Baba-Kız Aynı Yerde Olmaz” Dendi, Kızı Sakarya’ya Atandı

“Baba-Kız Aynı Yerde Olmaz” Dendi, Kızı Sakarya’ya Atandı
Bu haber 09 Temmuz 2019 - 14:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kocaeli İl Müftü Yardımcısı Ravza Cihan, Sakarya İl Müftü Yardımcılığı görevine kaydırıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yayınlanan kararname ile Kocaeli İl Müftülüğü’ne atanan, Sakarya eski il müftüsü Sinan Cihan’ın kızı Ravza Cihan’ın, aynı kurumda müftü olan babası ile görev yaptığının ortaya çıkması tartışma yaratmıştı. Yaşanan gelişmeler üzerine müftü yardımcısı kızı Ravza Cihan görevden alınarak kurumun başka bir iline atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Manisa İl Müftüsü olarak görev yaparken, Kocaeli İl Müftülüğü’ne atanan Sinan Cihan ile ilgili tartışma yaratan bir detay ortaya çıkmış, Müftü Cihan’ın kızı Ravza Cihan’ın 2017 yılından bu yana Kocaeli İl Müftü Yardımcısı olarak görev yaptığı öğrenilmişti. Sinan Cihan’ın görevi Yusuf Doğan’dan resmen devralmasının ardından Ravza Cihan görevden alındı.

BECAYİŞ USULÜ

Diyanet İşleri Başkanlığının kararıyla Kocaeli İl Müftü Yardımcısı Ravza Cihan, Sakarya İl Müftü Yardımcılığı görevine kaydırıldı. Sakarya İl Müftü Yardımcısı olarak görev yapan Hatice Sümer ise Kocaeli İl Müftü Yardımcılığı görevine getirildi. /Sözcü

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!