Sakarya Detay Haber
Hasan Topçu

KÜÇÜK KÜÇÜK BİRİKTİRDİĞİM BÜYÜK SEVDAMSIN

KÜÇÜK KÜÇÜK BİRİKTİRDİĞİM BÜYÜK SEVDAMSIN
Bu haber 08 Temmuz 2019 - 16:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Anlamadın biliyorum…Anlamayacaksın da hiçbir zaman…Kimse de anlayarak bakmıyor zaten bana.Kimsenin anlamasını da beklemiyorum.İçimde seni nasıl büyüttüğümü nerden bilecekler?.Nerden anlayacaklar seni ilmek ilmek ördüğümü aklımda?Hangi masallardan seçip hangi hayallarle süsleyerek gönlüme yerleştirdiğimi nerden bilecekler.?Ta kendimi bildim bileli  küçük küçük biriktirdiğim büyük sevdamsın.Bir masalda bana kalan sıcak gülüşsün.Bir hikayeden aklıma nakşeden duruşsun.Tarihi bir güzelden zihnimi süsleyen bir nakışsın.

  Bir keloğlan masalında hasretini duyduğum,ona kavuşmak için sultan kızına hayır dediğim Cankızsın.

  Zalim Bolu beyinin nadide kardeşi Gülüzarsın,Dağları yiğidiyle vatan bilen korkusuz güzelsin.Zülme başkaldıran bir bayrak gibi duruyorsun.

  Bir türküdeki gönle bağlanan ve lambada titreyen alevi üşütensin.Aşkın yazılamadığı beyaz kağıtlar duyar hasretini.

  Şarkıların gözü kör olsun dedirtensin.Tekrar tekrar hatıralarıma gelensin.Dudağı kıvrılıp hor gözlerle gülensin.

   Esir pazarlarından saraya getirenimsin.Saraylarda hapislere atanımsın.Güzel bakan kadınlardan bana yapışan bakışsın.Sevgisinden gençleşen Züleyha ya özendiğim Züleyhamsın.

 Nasıl anlayacaksın ki: Anlayamazsın.Ferhatın nakışlarını süsleyen Şirinimsin.Kavuşmak istediğim su, içinde kavrulup yanmak istediğim güneş ışığımsın.

 Fuzulinin feleklerini yaktıran ahsın.Habile yakışan günahsın.Şarkılarda doğan sabahsın.Seni şiir şiir  mısra mısra nakışlamışım beynime…Beni seven kadınlardan aldığım güvensin..Sen hiç solamayan bahçemdeki çiçeksin.

 Bir filmde en güzel gülen dilber,kıvrımlarıyla yürekleri hoplatan candan bir sevgilisin.

 Hani bana bu şiirleri kime yazıyorsun diye soruyorlar  ya .işte bu kadar geniş bir güzellik coğrafyasından alıyorun bu malzemeyi.Duygu deryası öyle büyük ki.Seni ben binlerce dize de yine tamamlayamam.Sen benim küçük küçük biriktirdiğim büyük sevdamsın.

  Biraz anlaşıldık mı bilmem?Zühre den aldığımızı söylemedim daha.Daha bizi çöllere düşürenden ne kattık bu sevdaya söylemedik.Edepten bahsetmedik daha,davadan bahsetmedik daha,Ülküden bahsetmedik daha,Edep örneklerinden topladım biraz.Dava kadınlarından aldım biraz. Süsledim ülkülerimle seni.

Şimdi gel otur şöyle;

-Hiç gerçekten anladın mı beni.

Anlayamazsın arkadaş anlayamazsın. Sen benim küçük küçük biriktirdiğim büyük sevdamsın

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!