Sakarya Detay Haber

OdaTv Başkan Soykan İçin Bu Manşeti Attı

OdaTv Başkan Soykan İçin Bu Manşeti Attı
Bu haber 13 Haziran 2019 - 9:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Akyazı ilçe belediyesinin borcu, ulusal basın organlarına da konu oldu. Odatv, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan için “85 milyonluk borcu var… Şu yaptığına bak” manşetini attı. Haberde Soykan’ın borca rağmen Karaman’da çocuk istismarı ile gündeme gelen Ensar Vakfı’na yer tahsis etmesi eleştirildi. İşte odatv nin o haberi:

Akyazı Belediye Başkanı AKP’li Bilal Soykan, Karaman’da çocuk istismarı ile gündeme gelen Ensar Vakfı’na yer tahsis ediyor.

Sakarya’ya bağlı Akyazı Belediye Başkanı AKP’li Bilal Soykan, Karaman’da çocuk istismarı ile gündeme gelen Ensar Vakfı’na yer tahsis ediyor.

Akyazı ilçesine bağlı Ömercikler Mahallesi’nde bulunan mülkiyeti Akyazı Belediyesi’ne ait olan Eski Kütüphane, Karaman’da çocuk istismarı ile gündeme gelen Ensar Vakfı’na verilmesi teklifi Belediye Meclisi’nin gündemine geldi.

Dün gerçekleşen Akyazı Belediye Meclis toplantısında 8 No’lu gündem maddesinde yer alan bilgi yazısında, “Ömercikler Mahallesi 16 ada, 12 parsel üzerindeki Belediyemize ait eski Kütüphane olarak kullanılan yerin 5393 sayılı Belediye Kanununun 18/e maddesi gereğince Ensar Vakfı’na tahsisi teklifi Hukuk Komisyonuna havalesi oy birliğiyle kabul edilmiştir” ifadelerine yer verildi.

85 MİLYONLUK BORÇ

2018 yılı istatistik verilerine göre 89.301’in kişinin yaşadığı Akyazı Belediyesini 31 Mart’ta AKP’li selefi Hasan Akcan’dan devralan Bilal Soykan 85 milyonluk borç olduğunu söyledi.

Meclis toplantısında söz alan Bilal Soykan, “Akyazı Belediyesi bünyesinde toplam 65 Milyon borç var. Ayrıca belediyemize bağlı şirketimiz AK Belde A.Ş. üzerinde 20 Milyon borç var yani toplam borçlarımız 85 Milyon civarında.” dedi. Soykan, AK Belde A.Ş.’nin borçlarından dolayı hiçbir işlem yapamadıklarını, şirketin malları üzerinde ipotek olduğunu söyledi.

İŞÇİ KIYIMI

Soykan konuşmasını, “Borçların yanı sıra işçi çıkartacağımızı seçim çalışmalarında da söylemiştik. Şuana kadar toplam da 21 arkadaşımızla yollarımızı ayırdık” ifadelerini kullandı. Soykan, işçi çıkarmalarının devam edeceğini de kaydetti.

31 Mart Mahalli İdare seçimlerinde Akyazı Belediyesini yüzde 71.40 oy alarak seçilen AKP’li Bilal Soykan kazanmıştı. Belediye Meclis üyesinde bulunan 25 kişilik kontenjanın tamamını Cumhur ittifakı almıştı. 25 üye’nin 21 AKP’li, 4’ü ise MHP’li üyeden oluşuyor.

Soykan’dan önce de belediye AKP’nin yönetimindeydi.

Kaynak: OdaTv

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!