Sakarya Detay Haber

Adapazarı Müftüsü Belli Oldu

Adapazarı Müftüsü Belli Oldu
Bu haber 12 Haziran 2019 - 23:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca açıklanan il ve ilçe müftüleri nakil sonuçlarına göre, Ordu ili Çatalpınar İlçe Müftüsü olan Hamit Albayrak, Adapazarı İlçe Müftüsü olarak atandı.

Adapazarı’nın yeni müftüsü belli oldu. Adapazarı’nda başarılı çalışmalara imza atan ve yayınlanan kararname ile Yalova İl Müftülüsü olarak atanan Cevdet Cemal ÇIKRIK’tan boşalan göreve Hamit Albayrak getirildi.

Hamit ALBAYRAK Kimdir?

1979 yılında Trabzon/Çaykara’da doğdu. İlkokulla beraber babasından hafızlığını tamamladı. 1997 yılında Çaykara İM Lisesinden, 2002 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 2006 yılında “İlk Dönem Kelam Kaynaklarında Ehl-i Kitap Anlayışı” teziyle Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İlahiyat Anabilim Dalı Kelam Bilim Dalında lisans üstü eğitimini tamamladı.

2001 yılında Samsun’un Asarcık İlçesinde imam-Hatip olarak göreve başladı. 2002 yılında 19. Dönem kursiyeri olarak girdiği İstanbul Pendik Haseki Eğitim Merkezi’nden 2005 yılında mezun oldu ve Kocaeli ili Derince İlçe vaizi olarak atandı.

2007 yılında kısa dönem olarak askerliğini yaptı. 2012-2017 yılları arasında Siirt İli Baykan İlçe müftüsü olarak görev yaptı. 03.02.2017 tarihinde Çatalpınar İlçe Müftüsü olarak göreve başladı. 10 Haziran 2019 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığınca açıklanan nakil sonuçlarına göre Adapazarı İlçe Müftüsü olarak atanan Müftü Hamit ALBAYRAK evli ve üç çocuk babasıdır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!