Sakarya Detay Haber
İbrahim Hakkı Gündoğdu

SÖZÜM GENÇLERE

SÖZÜM GENÇLERE
Bu haber 20 Mayıs 2019 - 17:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gençler, şu üç şeyi aklınızdan hiç çıkarmayacaksınız:
Bir: Güneş doğudan doğar batıya doğru yürür. Bu yüzden Türk’ün kaderi de güneş gibidir. Doğudan doğmuştur ve hep batıya doğru yürümek zorundadır.

İki: Batıya yürürken ilim ve hikmet ne bulursa almak mecburiyetindedir. Atalar: İslam’ı, ilmi ve hikmeti almış ve baş tacı yapmışlardır Artık bunlar Türk’ün ilelebet beyin ve yürek tacıdır. 

Üç: İlim ve Hikmet nerde ise Türk oradadır. Bugün ilim Batı’dadır. Türk de orada olmak zorundadır. Hikmet doğudadır Türk aynı zamanda doğuda olma zorundadır da…
Bu ideal ile yürüyen Türk’ün önünde biline ki hiçbir emperyalist, hiçbir zalim duramaz. Duramayacaktır da… Bu bilinçte olması aynı zamanda Türk’ün birlik beraberlik içinde olması anlamına da gelmektedir.

Türk kimdir? Türk, insanlığın en saf, en temiz, en candan, en savaşçı olmasına rağmen en merhametli varlığıdır. Bu yüzden tüm iyiler Türk’ün yanındadır.
O, riyakâr Çin yöneticilerin karşısında şanlı bir bozkurttur.
O, çürümüş Greko-Romen medeniyeti karşısında Tanrının kırbacıdır.
O, taassup içinde ki Hıristiyanlık önünde merhamete sarılmış çelikten bir şefkat, adalet ve iman yumruğudur.

Türk’ün kızılelması İlah-i Kelimetullah davasıdır.
İlah-i Kelimetullah davası ise Türk’ün: adaleti, merhameti, sevgiyi, kaliteli üretimi, paylaşımı, ilmi, insani üretimi, Hakk’la dolu samimi inancı tüm dünyaya yayma ülküsüdür.

Türk insanlığa: kardeştir, anadır, babadır, şefkattir, adalettir, barıştır, samimiyettir, adil yöneticidir… Türk, eğer bunlar yoksa yaratılmış ideali tükenmiş bir çapulcudan başka bir şey değildir. Türk de tarih boyunca hiç çapulcu olmamıştır olmayacaktır. O hep idealist bir öncüdür. Tanrı onu böyle yaratmış böyle sevmiştir. Bu ülkü kıyamete kadar da bu imanla Türk’ün kalbinde ve gönlerde dalgalanacaktır.

Siz gençler tüm bunları böyle bilin, inceleyin irdeleyin o şerefli mazinizi baş tacı yapın, yüce inancı kalbinize yerleştirin ve kahramanlar gibi yürüyün…
Size her yer kutlu vatandır bunu bilin…
Nerede bir Türk varsa ona, iyilere, mazlumlara nihayetinde tüm insanlığa sahip çıkın…
Türksünüz çünkü… Size de bu yakışır.


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!