Sakarya Detay Haber

Tank Palet Fabrikası’nın satışında sürpriz gelişme

Tank Palet Fabrikası’nın satışında sürpriz gelişme
Bu haber 26 Mart 2019 - 7:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Halkın Kurtuluş Partisi’nin (HKP), Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesine karşı açtığı davada ise, sürpriz bir gelişme yaşandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Bu çalışmaları sadece kamu imkanlarıyla gerçekleştirmeye kalktığımızda 50 milyon dolar yatırım gerekiyordu. Biz burada çok daha farklı bir adım attık”diyerek Katarlılar’a sattığı Sakarya’daki Tank Palet Fabrikası’yla ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Tank Palet Fabrikası’nın Katarlılar’a satılmasıyla ilgili tartışmalar sürerken, muhalefette sık sık konuyu gündeme getirerek tepki gösteriyor.

15 GÜN SÜRE VERİLDİ…

Halkın Kurtuluş Partisi’nin (HKP), Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesine karşı açtığı davada ise, sürpriz bir gelişme yaşandı.

HKP’nin özelleştirmeye karşı açtığı davada, taraf ehliyeti hukuken kabul edildi. Açılan davanın ise esastan görüşülmesine geçilerek, davalılar Cumhurbaşkanlığı ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na tüm belge ve bilgilerin mahkemeye sunulması için 15 gün süre verildi.

İşte o karar:

“ELBET KAZANACAĞIZ”

Konuyla ilgili olarak HKP bir de yazılı açıklama yaptı.

HKP’nin açıklaması şu şekilde:

Mülkiyeti Maliye hazinesine ait veMilli Savunma Bakanlığına tahsisli MSB Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 1. Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü işletimindeki Fabrika (Tank Palet fabrikası) özelleştirmesine karşı, bu özelleştirme ve işletme hakkının devredilmesine karşı DANIŞTAY nezdinde açmış olduğumuz İPTAL davasında;

Davanın usul incelemesi aşaması geçilerek, esasın görüşülmesine geçilmiş ve davalılar Cumhurbaşkanlığı ile Özelleştirme İdaresi Başkanlığına tüm bilgi ve belgeler ile özelleştirme işlem dosyasının mahkemeye sunulması için 15 GÜNsüre verilmiştir.

Bu 15 günün sonunda YÜRÜTMENİN DURDURULMASI talebimiz hakkında bir karar verilecektir.

Bu Ara karar ile

– Davada usuli bir engel görülmemiş,

– Partimizin taraf ve husumet ehliyeti kabul edilmiş,

– Özelleştirme kararı iptal edilebilir ya da yürütmesi durdurulabilir hale gelmiştir.

Bir ülkenin Milli Savunma Sanayisini özelleştirmek demek o ülkeye yapılmış en büyük ihanettir.

Ant olsun ki;

Ülkemiz, bağımsızlığımız, çocuklarımız, geleceğimiz, umutlarımız için,

Yerli ve yabancı şirketlere peşkeş çekilen fabrikalarımızı, kurumlarımızı ve 96 yıllık Laik Cumhuriyet’in tüm kazanımlarını geri almak için, gerek siyasi, gerek hukuki mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz!

Biz İkinci Kurtuluş Savaşçılarıyız. Elbet kazanacağız!”

Odatv.com

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!