TEŞEKKÜR CİMRİSİ

Her gün güzel sözler söylediğiniz insanlar vardır. Onlar da bu sözlere gülerek geçerler. Sanki her dakika güzel söz duyuyormuşçasına davranırlar, hâlbuki öyle bir şey yoktur. İşte bu zamanlarda bir teşekkür beklersiniz ama tık yoktur. Ben böyle insanlara teşekkür cimrisi diyorum.

Bir teşekkür size hangi kapıları açar? Çünkü karşılıklı olarak minnettarlık duygusu besleyen kişiler , birbirlerine daha saygılı, sabırlı ve daha yapıcı hale geliyor. Bir teşekkür  kendini değerli ve çekici hissetmesini sağlıyor. Ayrıca teşekkür, kötü bir seyir izleyen ilişkilerde kaosa sebep olan meseleleri de iyileştirebilir.

Sadece aşk hayatında da değil üstelik; karşınızdakiyle bağınızı güçlendirmenin peşindeyseniz ona yeri geldiğinde teşekkür etmeyi bileceksiniz. Teşekkür ,benim için yaptığın fedakarlıkları görüyorum demektir aynı zamanda.

  Teşekkürü annemizden öğreniriz.Annenin stratejik olarak teşekkür etmesi, çocuğunun da yeri geldiğinde minnet göstermesi gerektiğini öğretmesi mühim. Ancak çok ince bir çizgisi var.Kendi sorumluluğu olduğu konularda değil de aileyeyönelik yaptığı yararlı işlerden sonra Teşekkür etmek daha doğru olur. Her yaptığı karşılığında devamlı sizden, daha sonra çevresinden teşekkür bekleyen bir çocuk olmasın.

 Birine teşekkür ederken mutlaka gözünün içine bakın ve karşınızdakinin ismini telaffuz etmeyi unutmayın. Beden diliniz de teşekkürü destekler nitelikte olsun. Çünkü yere bakarak, hafif bir tebessüm etmeden edilen teşekkür karşınızdakinin üzerinde büyük bir etki bırakmıyor. Hatta daha kalıcı olması için mümkünse el yazısıyla bir teşekkür notu yazılabilir

   Toplum içinde o kadar teşekkür bilmez insanlarla karşılaşıyorsunuz ki ,kendi işine yardım ettiğinizde bile size manasız gözlerle bakan yüzler var .İçinizden bu iyi bir ailede yetişmemiş diyorsunuz. Ben bu insanları Teşekkür cimrisi diye tanımlıyorum. Tabi teşekkür yerinde kullanınca daha anlamlı hale gelir.

Uzun lafın kısası teşekkür etmek kurnazca bir hamle, gurur meselesi yapmayalım ve mutlaka yerini  bilelim. En son ne zaman birine teşekkür ettiniz hiç düşündünüz mu? Düşünün ve yeri geldiğinde teşekkür etmeyi bilin. Teşekkür etmesini bilenler sizin kibir dünyanızı çoktan hissetmişlerdir. Kötü bir alışkanlıktır teşekkür cimrisi olmak. Her türlü

Tavizi hak ettiğini düşünmek sadece zavallılıktır.

 Bir teşekkür de ben edeyim. Vakit ayırıp beni okuduğunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!