Sakarya Detay Haber

MUHARREM İNCE, EZAN’I ISLIKLAYANLARA SAKARYA’DAN SESLENDİ

MUHARREM İNCE, EZAN’I ISLIKLAYANLARA SAKARYA’DAN SESLENDİ
Bu haber 14 Mart 2019 - 18:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Sakarya’da partililere hitap etti.

Partisinin programı gereği geldiği Sakarya’da vatandaşlara seslenen İnce, ilk olarak il başkanlığına gitti.

İl binası önünde toplanan partililere hitap eden Muharrem İnce’nin hedefinde Cumhur İttifakı vardı. İttfifakın seçimleri beka meselesi olarak görmesini eleştiren İnce, “Beka sorunu olsa bile bu konular ulu orta konuşulmaz. Bu meseleyi yetkililer kendi arasında halletmeli” dedi.

İstanbul Taksim’de bir grubun ezanı ıslıkladığı iddialarına yorumlayan Muharrem İnce, “Ben Türk’üne, Kürt’üne, Boşnak’ına, Arnavut’una, Gürcü’süne, Laz’ına, Alevi’sine, Sünni’sine aklınıza kim geliyorsa kadınına erkeğine, yaşlısına gencine, 82 milyonun 82 milyonuna da kefilim. Bu ülkede hiç kimse ezanı yuhalamaz, ezanı ıslıklamaz. Birkaç densiz çıkıp ezanı ıslıklarsa da onları anasından doğduğuna pişman ederim.

Devletin özelleştirme politikasını da eleştiren İnce, Sakarya’daki Tank Palet Fabrikasıyla ilgili de “Özelleştirme Kanununda ‘İşletme hakkı devri özelleştirmenin bir parçasıdır, bir yöntemidir diyor.” ifadelerini kullandı

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç’a destek verilmesini talep eden CHPli İnce, şehrin en işlek caddesi olan Çark Caddesinde yürüdü ve vatandaşlarla selamlaştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!