Sakarya Detay Haber
Serpil Başer

Kapılma sakın benliğe, haykır şimdi ‘’BİZ’’ diye…

Kapılma sakın benliğe, haykır şimdi ‘’BİZ’’ diye…
Bu haber 12 Mart 2019 - 2:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bütün kötülükler toplanıp bir odaya konulsa, kapısı kibir anahtarıyla açılır.

Cumhurbaşkanımız ; ’’Siyasette insanı kibir ve gurur yıkar, millete tepeden bakmak yıkar, kendi çıkarlarını davasının ve ülkesinin üzerinde tutmak yıkar. ’’Ben’’ yıkar ‘’Biz’’ varsak her şey var. Ak Partide ‘’Ben’’ yok ‘’Biz’’ var.

Kibir ve büyüklenme bataklığına düşen, erişilemeyen kişi durumuna gelen kimsenin Ak Partide yeri yoktur.

Gurur bize yakışmaz, kibir bize yakışmaz’’…DİYOR!!!

Gerçekten Cumhurbaşkanımızın dediği gibi mi, Ak Parti’de her şey onun uyarılarına göre mi yapılıyor. Koltukların, makamların, mevkilerin havasından olsa gerek o koltuklara oturanların gerçekten havası değişiyor. Vatandaşa tepeden bakıyorlar, belki de bakmıyorlar bile, baksalardı eğer görürlerdi. İnsanları dinlerlerdi, selamlarını alıp bir çaylarını içerlerdi. Çözmeseler bile dertlerine kulak verirler, gönüllerini alabilirlerdi. Cumhurbaşkanımızın mütevazı olup dizini büküp sofrasına oturduğu vatandaşlara, burun kıvırmak, yok saymak, kimin haddine. Bu davaya gönül verenleri kırmak, tuzla buz etmek mi gerekirdi. Seçimden seçime çalınan kapılar, tutulan eller, yüzlerde yapmacık tebessümler. Çayları hatta çorbaları birlikte içmeler, vefa yemekleri, bol bol resimler çekilmeler… Sonra… Sonrası yok, bir daha ki seçime kadar arada bulasın, konuşasın, göresin, resim çekilesin.

Cumhurbaşkanı ‘’Biz’’ diyor’’ Biz’’…’’BİZ’’ ne demekti? Hep beraber demek, birlikte demek, el ele kol kola demek, bizler varsak sizler varsınız demek. Tahterevallinin diğer ucuna oturarak millet sayesinde yükselenlere, canı sıkıldığında bu milletin kalkabileceğini söyleyin. Ak Parti artık ‘’biz’’ değil ‘’ben’’ olmaya başladı. Bizler yerini benlere bıraktı. Dava, Beka, Sevda kalmadı. Yarış var, koltuk kapmaca. Kibirden önünü göremeyenlerin toplandığı bir Parti olduk.

Alnından damla damla akar, ismi emek… Emek verenleri küstürmek var. Sessiz yığınları duymayanlar var. Halkın istedikleriyle, gönüllerdekilerle değil, yukarılara biat edenler, eş, dost, akrabalar var. Ne diyordu Reis; ‘’Erişilemeyen kişi durumuna gelenlerin Ak Partide yeri yok’’. Ak Partimiz erişelemeyenlerle, ulaşılamayanlarla doldu ah be Reis. ‘’Bize yakışmaz’’ dediğiniz ‘’gururda, kibirde’’ bol bol var. Cumhurbaşkanımızın, Reisimizin, Liderimizin hatırına, sevdasına susanların umulmadık bir anda konuşmasından korkuyoruz. Bu haykırışın sevdamıza yara açmasından korkuyoruz. Eleştirileri kabul etmeyen, sitem ettiğinizde sizleri engelleyen, yüz çevirenlerden usandı, yoruldu bu Millet.

Sığamadık yeryüzü sofrasına, kibir denizinde boğulmuşuz da haberimiz yok. Kurban olduğum Allah’a bile günde beş vakit ulaşa biliyorken kendini ulaşılmaz sananlara selam olsun. Bu bayrak yarışı diyorlar, ne hikmetse bayrağı kapan bir daha bırakmıyor, çatlayana kadar koşacak. Bayrağı bırakanın da, ne davası nede Reis sevdası kalıyor, küsüp köşelerine çekiliyorlar. Hani derdimiz makam değildi, hani neredeler? Kapı kapı gezeceklerdi, gönül alacaklardı, sıkılmadık el bırakmayacaklardı siz demi küstünüz?

 Siyasetin emeklilik yaşı yok mu? Üç dönem kuralı diyoruz, beş dönem oluyor oluyor da oluyor bir bahane hep oluyor kısacası kimsenin bırakmaya niyeti yok.

Baş olanlar övünmesin ne gelirse başa gelir, dizler yere değer ama baş dönerse taşa gelir.

 Ne kadar kibirli dursa da bardağın önünde eğilir çaydanlık öyleyse bu büyüklenme niye. Bu kibir gurur ne için?

 Kurşun kalem kadar mütevazı bir şey daha görmedim. Yazmaya devam edebilmesi için devamlı küçülmesi gerekiyor.

Kapılma sakın benliğe haykır şimdi ‘’BİZ’’ diye…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!