Sakarya Detay Haber
Turan Ateş

BURHANETTİN KOCAMAZ’IN DURUMU VE YAPILACAK İŞLEMLER

BURHANETTİN KOCAMAZ’IN DURUMU VE YAPILACAK İŞLEMLER
Bu haber 21 Şubat 2019 - 12:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

MERSİN İLİ İYİ PARTİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BURHANETTİN KOCAMAZ’IN DURUMU ve YAPILACAK İŞLEMLER…

1-İYİ PARTİ Adayı sayın Burhanettin KOCAMAZ; 19.Şubat 2019 günü en geç saat 17.00 ye kadar; İYİ PARTİ İl Yönetimince Mersin İL SEÇİM KURULUNA ADAYLIK Başvurusu bildirilip; Başvuru belgesinin de İl Seçim Kurulu Bürosundan alınması gerekirdi….Bu Yapılmadı…Neden ve Niçin? Biz Bilmiyoruz ve yorumda yapamayız…Ancak Sayın KOCAMAZ bu safadan sonra İYİ PARTİDEN Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığına ADAY Olamaz…
Çünkü Süresinde yazılı Başvuru yapılmamıştır.İl Seçim Kurulu ve YSK.ya yapılan İtirazlar da REDDOLUNUR…
2-Bu süreçten sonra da; Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarını İL SEÇİM KURULLARI…Büyükşehir olmayan İller ve İlçelerin BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI ile BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİN ADAY Listelerini de İLÇE SEÇİM Kurulları İlan edeceklerdir.
Bu İLAN sürecinde ADAYLARDAN; İSTİFA sureti ile ADAYLIKTAN Çekilenler olabilir….Listelerde BOŞALMA olur….Seçim Kurulları-İl veya İlçe-İstifa EDEN ADAYIN Bağlı olduğu ve gösterdiği Siyasi Parti Yönetimine; İstifa ederek boşalmayı bildirir.Verilen süre içinde de ADAY Bildirmesini ister.
Sayın KOCAMAZ’ı bu süreçte; aynı şekilde Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı istifa eden Siyasi Parti; Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterebilir.
3-*Yalnız; Listeler Seçim Kurullarına verilen ADAYLARDAN İSTİFA EDEN Başkan Adayı; Başka bir Partiden ADAY olması için; ÖN SEÇİM Yapılması gerekir….
4-Kamuoyuna yansıyan açıklama….Sayın KOCAMAZ; Demokrat Partiden Mersin Büyükşehir Belediye Başkan ADAYI olabilir.Çünkü Seçim Kuruluna ADAYLIK Bildirisi yapılmadı…Tabi ki Demokrat Parti Aday Göstermiş olacak ve gösterdiği Adayında istifa etmiş olması gerekir…
Saygılar….

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!