Sakarya Detay Haber
Hasan Topçu

ARANAN SUÇLU BENİM

ARANAN SUÇLU BENİM
Bu haber 12 Şubat 2019 - 12:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Suçlu ayağa kalk dese biri;

Ayağa kalkıp;

-Buyrun… Ben Meryem’den doğma Arslan oğlu Hasan.Son zamanlarda Hasan Bey de derler bana .Daha beni bilenler kısaltır Hasbey derler bana. Aradığınız suçlu benim..Eflasyon canavarı dediğiniz.Trafik canavarı dediğiniz,Dış güçler deyip aradığınız O var ya o diye halkın önüne attığınız o canavar benim. Kulaklarımdan girip ayak parmaklarıma kadar doldurduğunuz ve bir türlü bulamadığınız zalim sebep benim.

Benim pazarları pahalı yapan. Benim marketlerin zam rehberi.Etiketleri her gece değiştiren benim. Rüzgar arkadaşımdır ,gölge kardeşim.

Ağaçları kesen benim ,köpekleri aç susuz bırakan. Kadınları sevdasız bebeleri babasız bırakan benim .Köylere kanlı baskınlar yapıp türküler söyleyen benim. Arsaları peşkeş çeken, uyduruk faturalar düzenleyen, müsrif sofralarda dualar okuyan benim.

Niye asmıyorsunuz beni?

Duyurun halkımıza… Bu canavardan kurtulmak için Ankara meydanında bir dar ağacı kurup asın beni. Kurtuluş bu kadar kolaysa ne bekliyorsunuz beyler. Hazır sizin sahip çıkamadığınız suca sahip çıkan bir adam varken asın beni…

Eğitimde geri kalmışlığın suçunu yükleyin. Hapçıların,Bonzaicilerin suçunu ilave edin. Makamlarını yasal hırsızlık alanları yapanları aklayarak…Müteahhitti kayıp, kendiliğinden yıkılan binaların suçunu ekleyerek asın beni.

Zaten çok şiir okuyordu da diyebilirsiniz. İnsanların işlerine hızır acil servis gibiydi, demek ki bir çıkarı varmış diyerek dosyası kalınlaştırılabilirsiniz. Hep sevmekle ilgili cümleler kurardı bu canavar diye muhabbetlerinizi artırabilirsiniz.

İşte buldunuz suçluyu.

Köyümde suçlu benim.

Mahallemde suçlu ben.

Okulumda suçlu benim.

Sevgisizliğe sebep benim,

Kavgaların vurgunların sebebi benim. Hele adam kayırmacığını en iyi ben yaparım.

Asın kurtulun benden. Haksızlık yapıyorsunuz da demem

Ben Meryem’den doğma Arslan oğlu Hasan.Son zamanlarda Hasan Bey de derler bana. Rüzgar arkadaşımdır ,gölge kardeşim

Aradığınız suçlu benim.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!