Sakarya Detay Haber

ERDOĞAN’DAN “UFUK GEMİSİ” TÖRENİNDE TANK PALET SÖZLERİ..!

ERDOĞAN’DAN “UFUK GEMİSİ” TÖRENİNDE TANK PALET SÖZLERİ..!
Bu haber 09 Şubat 2019 - 10:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ufuk Eğitim Gemisinin denize indirme töreninde Sakarya’nın Arifiye ilçesinde bulunan Tank Palet Fabrikasının BMC ye devri konusunda eleştiri getiren CHP lideri Kemal Kılıçdaroğluna yüklendi.

Erdoğan, fabrikanın satıldığı konusunda ısrarlı olan Kılıçdaroğlu’na böyle seslendi:

“HALEN YALAN SÖYLÜYOR”

“Kılıçdaroğlu inatla halen bu fabrikanın yabancılara satıldığı yalanını söylüyor. Karasu’da da dediğim gibi FABRİKANIN satılması sözkonusu değildir. Fabrika arazisindeki her türlü teçhizatın mülkiyeti devlete aittir ve öyle kalacaktır. Bu fabrika Yüzde 50 Katar, yüzde 50 Türk ortaklığı bir fabrikadır. 40 veya 50 milyon dolarlıklık bir maliyet bu.

Belli şart ve süreler dahilinde öncü kuruluşa devretme sözkonusudur.

“BMC FABRİKAYI DAHA GÜÇLÜ HALE GETİRECEK”

BMC firması bu fabrikayı çok daha güçlü ve verimli hale getirecek, ayrıca çalışanların özlük haklarında gerileme yaşanmayacaktır.

“İFTİRA VE YALAN YANLIŞ BİLGİLERLE KAFA KARIŞTIRANLAR…”

Olmadık iftira ve yalan yanlış bilgilerle kafa karıştıranlar en büyük zararı savunma sanayine veriyor. Kamu ve özel sektör işbirliğini dinamitlemek istiyorlar.

“SALDIRILAR TESADÜF DEĞİL”

Nuri Dilligil gibi vatan sevdalılarına ülkeyi dar edenlerin, başarılı firmaları hedef alması tesadüf değildir. Bunların amacı savunma sanayide ülkeyi belli devletlere mahkum etmektir.

Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da teröre taşeronluk yapanlara değil, milletimize bakacağız. Biz fetöcü alçaklara alkış tutanlara değil, göğsünü 15 Temmuzda tanklara siper edenlere bakacağız. Kutlu yolculuğumuzu sürdürmede de kararlıyız.”

HABER HÜLYA SÜRÜCÜ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!