Sakarya Detay Haber

KAYA’NIN BU SÖZLERİ GÜNE DAMGASINI VURDU

KAYA’NIN BU SÖZLERİ GÜNE DAMGASINI VURDU
Bu haber 08 Şubat 2019 - 9:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın “Türkiye’de bürokrasiden gelenler belediyecilikte başarılı olamıyor” sözleri güne damgasını vurdu.

“BELEDİYELER TİCARETHANE GİBİDİR”

Kaya, ÇAYKUR Genel Müdürü iken Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilen Ekrem Yüce’nin sonradan iştirak ettiği toplantıda, “Belediyeler ticarethane gibidir, kâr ve zarar hesabı vardır. O nedenle bürokrasiden gelenler belediyecilikte başarılı olamıyor” şeklinde konuştu.

İşte Kaya’nın sözleri:

“Geyve’de en yüksek oyu alan başkanım. Türkiye’de bürokrasiden gelenler belediyecilikte başarılı olamıyor. Belediyeler ticarethane gibidir, kâr ve zarar hesabı vardır..

Göreve geldiğimde 17 ay yarım maaş almış personel ile karşı karşıya kaldım, itfaiye yangına gidemiyordu. Pazar gecesi başkan oldum Pazartesi günü belediyeye haciz geldi. Kapı kolları yoktu, çöp toplamayan belediyeyi devraldık.

Biz bu işi ticarethane gibi yönetmeliyiz dedik işi ele aldık. Bizim zamanımızda ilk defa bir köy, kum ocağı ruhsatı aldı. Kendi asfaltımızı döken belediye haline geldik. 120 konut inşa ettik, durumu iyi olmayanları ev sahibi yaptık. Doğalgaz getirdik. Kaç gün Ankara’da yattık. Kanalizasyon ihalesi yaptık.

65 köy bize dahil edildi. Eksiklerimiz var, kabul ediyoruz tabi..

Ayva festivali vs derken gelir sağlama çabasına girdik. İşler biraz daha düzeldi sosyal belediyeciliğe el attık.

Adaletli olmak zorundayız. Seyir terasını hizmete geçirdik. İstanbullu bir firma ihaleyi aldı. İki tane yarım kalan sözüm var. Kent Meydanı Projesi ve Tepeye yapacağımız tesis.. 2 katlı kurtuluş savaşı müzesi, 2 katlı kafeterya olacak. 12 bin m2 lik alana inşa edilecek”

 

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!