Sakarya Detay Haber
Serpil Başer

Yaprak ağaçtan sıkılmıştı, sonbahar bahaneydi…

Yaprak ağaçtan sıkılmıştı, sonbahar bahaneydi…
Bu haber 21 Ocak 2019 - 12:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yaprak ağaçtan sıkılmıştı, sonbahar bahaneydi…

Bahaneleriniz her yere götürdüğünüz, içi taş dolu bavullar…Bu gereksiz ağırlığı hemen şimdi atın.
İnsanları anlamak o kadar zor ki bunu yorulduğunuzda fark ediyorsunuz. Yapılan iyilikleri unutmazsanız yalaka diyorlar, yapılan iyilikleri es geçiyorsunuz nankör oluyorsunuz. Karşılıksız iyilik yapsan enayi, karşılık beklersen çıkarcı oluyorsun. Velhasıl  kelam her şeye bir kulp takıyorlar.İnsanı insanlıktan, iyilikten soğutuyorlar.Yani Mevlananın dediği gibi ”İnsanları tanımak denizleri bardak bardak boşaltmaktan zordur”.
Hayat bu içinde yaşadığımız kimi zaman yürüyüp koştuğumuz, kimi zaman düşe kalka devam etmeye çalıştığımız.Yolun sonunu herkes görecek önemli olan bu yolu kimlerle nasıl bitirebileceğinizdir.Ve dürüst, doğru, kırmadan, kırılmadan en az yıpranmayla ayakta bitirebilme mücadelesidir. Yol arkadaşlarınız olacak elbette, kimiyle baştan ayrılacaksınız kimisinle bir müddet yol alacaksın, kimisi yolda seni terk edecek, kiminide sen yollayacaksın, çok azı, belki bir kaçı seninle sonuna kadar gelecek.İşte onu, onları sıkı sıkı tut elinden sakın bırakma; çünkü gerçek dostun işte onlardır. ONLARI KAYBETME…
Bir de yola çıktıklarınızı yolda bulduklarınıza değişmeyin. Onların işi yolda beklemek güçlü olanla  birlikte yol almaktır, güvenli yolculuk yapmaktır niyetleri.
Unutma!!!
Yarı yolda hayatınıza girenler sizi yarı yolda bırakırlar.Onlar yolun başında sizinle değillerdiki, nereden bilsinler sizin çektiğiniz sıkıntıyı, üzüntüyü, cefayı ya da sevinci …Bilemedikleri içinde terk etmeleri kolay olacaktır sizleri.
Allaha güzel insanlarla olmak istiyorum diye dua et. Duanın kabul olduğunu yalnış insanları elemeye başladığında anlayacaksın. Ne de güzel söylemiş Hz. Ali ”İnsanları tanıyan yalnızlaşır”.
– ”Yanlızlık zor değil mi ya Ebu Zer”?
Ebu Zer:
-”İnsanlar daha zor”.demiş
Herkesi kendiniz gibi sanırsanız yine en çok üzülen siz olursunuz. Çünkü herkes farklıdır. Artık insanları tanımak için zaman kaybetmeyin, nasıl olsa onlar zamanı gelince kendilerini tanıtıyorlar.
Biliyorumki düşmek değildir insanı üzen… Elinden tutup gibi yapıp aslında itenlerdir insanı hayata küstüren. Başka insanlar üzülmesin diye üzmeyin kendinizi siz kaldırabiliyorsanız onlarda kaldırabilirler.
Unutmayın….
Hayatınızdaki insanlara çok değer verirsen giderler, değer vermezsende giderler. Yani insanlar giderler çok uğraşmayın.
Vefa neydi ”bir diken için gülü atmamaktı”…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!