Sakarya Detay Haber

Cumhuriyet Bu Manşeti Attı: “Vazgeçilmez Aile Kavakçılar!”

Cumhuriyet Bu Manşeti Attı: “Vazgeçilmez Aile Kavakçılar!”
Bu haber 11 Ocak 2019 - 6:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhuriyet Gazetesi, Ak Parti Sakarya Eski Milletvekili ve eski bakan Ayşenur İslam ile akraba olan Kavakçı Ailesi fertlerini manşete taşıdı. Gazete “Kavakçılar her yerde!” başlığını attığı manşetini sosyal medyada “Vazgeçilmez Aile Kavakçılar!” başlığı ile paylaştı.

İşte o haber:

Merve Kavakçı’nın kardeşi vekil, bir kızı danışman, diğeri uzman…

Merve Kavakçı’nın kızı Mariam Kavakçı’nın ardından diğer kızının da Cumhurbaşkanlığı kadrosunda olduğu ortaya çıktı. Kavakçı’nın kızı Fatma Gülham Abusahanab’ın Türkiye’deki programlarda Cumhurbaşkanlığı danışmanı yurtdışında ise Cumhurbaşkanlığı Uluslararası İlişkiler Uzmanı olarak tanıtıldığı görüldü. Fazilet Partisi eski milletvekili Merve Kavakçı, geçen yıl Kuala Lumpur Büyükelçisi olarak atandı. Kavakçı’nın ablası Ravza Kavakçı Kan, 3 dönemdir TBMM’de İstanbul milletvekili olarak görev yapıyor. Ravza Kavakçı Kan bir dönem AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevini de üstlendi. Merve Kavakçı’nın eski eşi Ürdün asıllı ABD vatandaşı Ali Ahmad Abushanab ile evliliğinden olan Mariam Kavakçı Cumhurbaşkanı danışmanlığına atandı.

Kavakçı’nın aynı evliliğinden olan diğer kızı Fatma Gülham Abushanab’ın da Cumhurbaşkanlığı kadrosunda yer aldığı öğrenildi.

AKP’ye yakınlığı ile bilinen Hak İş, Aralık 2018’de “Yenilikçi Yöntemlerle Kadın Çalışanların Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi” için kapanış organizasyonu düzenledi. Programda Fatma Gülham Abushanab “Cumhurbaşkanlığı danışmanı” olarak tanıtıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!