Sakarya Detay Haber

Sofuoğlu: “Üstüme bu kadar gelinmesi zoruma gidiyor”

Sofuoğlu: “Üstüme bu kadar gelinmesi zoruma gidiyor”
Bu haber 30 Aralık 2018 - 7:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kendisine ‘senatör’ sıfatıyla kartvizit bastıran, Meclis’teki masasına ayaklarını uzatıp danışmanlarının fotoğrafına “Emir erlerim” yazıp sosyal medyada paylaşan AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’ndan yeni açıklama geldi. Sofuoğlu, sosyal medyada paylaştığı fotoğraf için “Yorulmuştum, ayağımı masaya uzattım, teyzemin oğlu olan danışmanlarımın, ’abi şunu sosyal medyada paylaş’ demeleri üzerine fotoğrafı paylaştım” dedi. “Emir erlerim” yazısı içinse bir açıklama yapmayan Sofuoğlu, her şeyin üst üste geldiğini söylerken “Ne yapsam yeni bir tartışma doğuyor” dedi. Sofuoğlu Hürriyet’ten Ahmet Hakan’a konuştu.

Sofuoğlu’nun açıklamaları şöyle:

“ÖZÜR DİLİYORUM”

Ben o hareketi yapacak adam değilim. O fotoğraf benim hatamdır. Bu hatamdan dolayı özür diliyorum. Çok üzgünüm. Bu yaşananlardan dolayı inan ki üç gündür uyku uyumuyorum.

“ŞAHSIMA AİT ODA”

O fotoğraf, benim Meclis’teki şahsıma ait özel odamda çekildi. Bazıları sanki Meclis Genel Kurulu’nda çekilmiş gibi yansıtıyorlar. Öyle değil.

“AYAĞIMIN MASADA OLDUĞUNUN FARKINDA DEĞİLDİM”

Motosiklet sporcularının sorunlarının çözümü için bütün gün Ankara’da bakanlıklarda görüşmeler yaptım. Sonra da Meclis’teki makam odama geldim. Yorulmuştum. Ayağımı masaya uzattım. Fotoğraf çekiyordum. Biri teyzemin oğlu olan danışmanlarımın, “abi şunu sosyal medyada paylaş” demeleri üzerine fotoğrafı paylaştım. Ayağımın gözüktüğünün farkında değilim. O anda başka telefonlar geldiği için fark edemedim. Toplam dört dakika kaldı o fotoğraf.

“ACEMİYİM”

Ben siyasete yeni girdim. Bu işin acemiliği var biraz. Partimin sorumluluğu var. Tek başıma olsam o kadar önemli değil. Ama sorumluluklarım var. O yüzden üzgünüm.

“SİYASETE İHTİYACIM YOK”

Benim siyaset yapmaya ihtiyacım yok. İyi bir hayatım vardı benim. Ankara süreci benim için stresli, sıkıntılı bir süreç. Tek amacım spora hizmet etmek. Bunun için elimden geleni yapıyorum.

“ÜÇ GÜNDÜR UYUYAMIYORUM”

Üç gündür uyku uyumuyorum. Her şey üst üste geldi, geliyor. Ne yapsam, ne desem yeni bir tartışma doğuyor. Partime zarar vermek istemiyorum. Kilitlenmiş durumdayım. Ben her şeyi karşılıksız bırakıp gittim Ankara’ya… Belki de bu nedenle üstüme bu kadar gelinmesi zoruma gidiyor.

“İSTİFASINI BEN İSTEDİM”

Danışmanım sosyal medyada beni savunan ama bütün milletvekillerini de töhmet altında bırakacak bir açıklama yapmış. İstifasını istedim. Bir süre bu tartışmalardan uzak kalmak istiyorum. /T24

“ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK”

Öte yandan Kenan Sofuoğlu için sosyal medyada “O masa milleti temsil ettiğin masa. Ayağını öyle uzatamazsın” eleştirileri yapanlar, Sofuoğlu’nun “O oda benim şahsıma ait” açıklaması ile “Özrü kabahatinden büyük” yorumları yaptı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!