Sakarya Detay Haber

“Kartepe Teleferik Projesi” Hayata Geçiriliyor

“Kartepe Teleferik Projesi” Hayata Geçiriliyor
Bu haber 13 Aralık 2018 - 8:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü, Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü, Kartepe Orman İşletme Şefliği Derbent Hikmetiye Mevkii 9, 10, 11, 22, 23, 32, 33, 46 ve 54 No’lu bölmelerde, toplam 48.889,65m2 ormanlık alanda Kartepe Belediye Başkanlığı adına Tarım ve Orman Bakanlığımızca izni verilen “Kartepe Teleferik Projesi”nin temel atma töreni gerçekleştirildi. 

Temel atma törenine; Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kartepe Kaymakamı Tuncay Dursun, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Bölge Müdürümüz Okan Kurşun, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Gölcük Orman İşletme Müdürü Hamdi Kaptanoğlu, il ve ilçe protokolü ile vatandaşlar katıldı. 

2020 yılının Şubat ayında bitirilmesi planlanan “Kartepe Teleferik Projesi” 4690 metre hat uzunluğuna ve 10 metre halat genişliğine sahip olacak. Toplamda 15 adet direk ve 2 adet istasyondan oluşacak hattın direk yükseklikleri 11 metre ile 45 metre arasında değişecek

“Kartepe Teleferik Projesi”nin tamamlanması ile bölge kış sporları turizm sahasına özellikle yoğun kış şartlarında karayoluna alternatif olarak ulaşım sağlayacağı, tüm güzergâh seyahat süresini 10 dakikaya indirgeyeceği, kamu yararı sağlamasının yanı sıra Hikmetiye ile Kuzuyayla Tabiat Parkı güzergâhı boyunca bölgenin doğal güzelliklerine ve yüksek turizm potansiyeline olumlu katkılar sağlayacağı düşünülüyor.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!