Sakarya Detay Haber
Hasan Topçu

SEVEN GÖNÜLLE SEVECEK GÖNÜL FARKI

SEVEN GÖNÜLLE SEVECEK GÖNÜL FARKI
Bu haber 05 Aralık 2018 - 12:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Akşam şöyle bir cümle takıldı dilime…Seven gönülle sevecek gönül arasında bir fark vardır; seven gönül can verir, sevecek gönül can alır. Düşündükçe sözün derinliği bana yeni duyuş alanları açtı.

Seven ,olmuş demekti. Sevdiği için her fedakarlığı yapardı. Kan mı istiyor,kan, can mı istiyor can verirdi sevdiğine…Her çaresizliğinde derman olurdu. Tükenmişliğine takat,eleştirene tokat olurdu.

Sevecek soru işaretiydi. Olmamıştı. Olacağı da şüpheliydi. Daha ölçecek tartacaktı. Bakalım işine gelecek miydi? Daha neler neler isteyecekti? İyi görünmek lazımdı. Kaliteli süslerle süslü görünmeliydi? Maskeler takmalıydı kendini göstermek için. Hep belirsizlik …Hep um umutsuzluk…

Seven hep hazırdı. Ayağı kaysa hazırdı, Yere düşse hazırdı. Hiç tereddüt taşımazdı yapacağı fedakarlık için. Sevmişti bir kere ,iyi yönünü de kötü yönünü de sevmişti. Üstün yönleriyle  seviniyor, eksik yönleri görmezdi. Gülmesi ona gülücük, üzüntüsü elemi olurdu.

Sevecek daha oynayacaktı. Hep deneme numaralarıyla yoracaktı beyinleri. Kaçtıkca kovalanacak masalını yaşatıyordu. Halbuki yaşattığı her üzüntü ona öfke olarak dönerdi bilmiyordu. Sevecek ;bilinmeyen gizleriyle farklı bir çekiciliği vardı. Bilinmeyenleri olumlu düşününce çekiciliği artıyordu.Olumsuz bakınca ise hep soru işaretlerini çoğaltan cümleler geliyordu.

Sevenin tek derdi vardı sevdiği.Sevecek gibi olmasa da olur demezdi.Olmasa da olur çok itici duruyordu. Sevenin sağlam duruşu ise saygıyı hak ediyordu.

İlginç ve farklı bir yazı oldu biliyorum. Yazar bu yazıyı neden yazdı diye de sorulara muhatap olabilir fakat kendi düşüncelerimde hayata farklı bakmadığımda üzerime alacak bir durum yoktur. Çünkü ben hep seven tarafındayım. Sevecek gibi  bekleme zamanım olmadığında hiç sevecek noktasında kalmadım. Öyle harcayacak vaktim hiç olmadı. Sevmek için zaman harcanmaz  diye düşünüyorum.

İşte size iki kelime. Seven ve sevilecek.Bu iki kelimenin bana düşündürdüklerini dile getirdim. Umarım beğenmişsinizdir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!