Sakarya Detay Haber

Başkan Yılmazer’in, 10 Kasım Mesajı

Başkan Yılmazer’in, 10 Kasım Mesajı
Bu haber 09 Kasım 2018 - 11:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yılmazer; “Cumhuriyetimiz, birlik ve bütünlük üzerinde yükselerek geleceğe yürümektedir. Türkiye, bugün Cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak özgür ve müreffeh dünyanın güçlü bir ülkesi, medeni milletler camiasının saygın bir üyesi haline gelmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhuriyet değerlerimizi her türlü siyasi ve toplumsal tartışmanın üzerinde tutmaya devam edeceğiz. Gazi Mustafa Kemal, askeri ve siyasi başarıları, eserleri ve ileri görüşlülüğü ile tarihimizin akışını değiştiren, milletimizin yetiştirdiği büyük bir liderdir. O’nun en büyük başarısı, Kurtuluş Savaşı’nı zaferle sonuçlandırarak milli egemenliği temel alan Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmasıdır. O, Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü ve müreffeh bir ülke olmasını sağlayacak atılımları kararlılıkla gerçekleştirmiştir.

Aramızdan ayrılışının 80. yılında hepimize düşen görev, Gazi Mustafa Kemal’in gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak, Cumhuriyetimizi aydınlık yarınlara taşımak için elbirliğiyle çalışmaktır. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde rahmetle, şükranla anıyorum” dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!