Sakarya Detay Haber

PROTOKOLÜN RESİMLERİ ONUN ELİNDEN ÇIKMIŞTI, İŞTE YENİ GÖREV YERİ

PROTOKOLÜN RESİMLERİ ONUN ELİNDEN ÇIKMIŞTI, İŞTE YENİ GÖREV YERİ
Bu haber 31 Ekim 2018 - 15:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sakarya’da protokol mensuplarının yağlı boya resimlerini yapan, yaptığı resimlerle de on parmağında on marifet olduğunu gösteren Kocaali Halk Eğitim Merkezi Resim Öğretmeni Taner Yıldız’ın tayini çıktı.

HELALLİK İSTEDİ

Yıldız, tayininin çıktığını sosyal medya hesabından duyururken, duygulu satırlar paylaştı. Yıldız, dostlarından helallik istedi ve şunları yazdı:

TAYİNİMİZ ÇIKTI

“Her insanın hayatında samimi dostluklar kurduğu ve asla unutulmaz anılar yaşadığı bir yer vardır. O yer bazen kendi memleketi, bazende gurbete gittiği herhangi bir yerdir. Bende doğup büyüdüğüm topraklar dışında mesleki hayatımı icra edebilmek için 12 senedir görev yaptığım Kocaali ilçemizde asla unutamayacağım anılarla birlikte yeri dolmayacak insanlarla samimi dostluklar yaşadım. Başta Kirazlı köyü olmak üzere, Kestanepınarı köyü ve Kocaali ilçe merkezimizde 12 yıl öğretmenlik yapma şerefine nail oldum. Bu süreç boyunca her zaman topluma faydalı, düşünme ve analiz etme becerisi olan, büyüğüne küçüğüne derin muhabbet besleyen, hayatta beklentileri ve hedefleri olan çağdaş nesiller yetiştirmeye çalıştım. Akademik başarısı düşük olan öğrencilerimle bile, kendilerine özgüven aşılayarak birçok proje alanında Türkiye dereceleri elde ettim. Ülkemizde emsali olmayan sergiler açarak ulusal basında çalıştığım okulların adını duyurdum.

Ayrıldığım okullarda arkamdan gözyaşı döken öğrencilerim olduğu için, burukta olsa derin mutluluklar yaşadım. Velilerim beni hiçbir zaman üzmedi. Büyük çoğunluğu ile ailevi ilişkiler kurdum. En sıkışık zamanlarımda bana el uzatan dostlarım oldu. Allah’ın bir öğretmene bahşedebileceği tüm güzellikleri bu küçük ilçede fazlasıyla yaşadım. 12 yıl boyunca hiç kimseyle kavgam, gürültüm olmadı.

“BİR GÜN GERİ DÖNECEĞİM”

Ve şimdi devletin bize verdiği yeni görev yerimiz için hazırlıklar içerisindeyim. Güzel ülkemizin doğusundan batısına kadar her tarafı hepimizin geleceği olan çocuklarımızla dolu. Bundan sonraki görevimi Ağrı Tutak ilçesinde devam ettirmek için yakında aranızdan ayrılıyorum. Bu süreç içerisinde bize gönül kapılarını açan tüm Kocaali halkına, mülki amirlerime ve meslektaşlarıma, haber, siyaset ve sanat dünyasına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Dört yıl boyunca görev yapacağım şark hizmetinde sizleri asla unutmayacak ve bir gün bu topraklara geri dönebilmek arzusuyla sizlere veda edeceğim. Kocaali’de kalan yaklaşık bir aylık sürem zarfında eş dost kim varsa ziyaret etmeye çalışıp helallik alacağım. Gitmeden önce de okulumuzda çalışmaları devam eden muhteşem bir sergiyi sizlerin beğenisine sunacağım. Umuyorum ki katılımlarınız sayesinde ilçemize yakışır, güzel bir etkinlik olacaktır.

Sonuç olarak ben Kocaali’den razı olarak ayrılıyorum. Sizlerde inşallah benden razı olmuşsunuzdur. İnsanlık hali olarak görüşmeyi unuttuğumuz dostlarımız olursa haklarını helal etsinler. Allaha emanet olun”

Sakarya Detay Haber Genel Yayın Yönetmeni Hülya Sürücü’nün anne ve babasının da yağlı boya resmini yapan Taner Yıldız’a yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.

HABER HÜLYA SÜRÜCÜ

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!