Sakarya Detay Haber
Hüseyin Yeltin

GERÇEKTEN VATAN SİZE MİNNETTAR MI?

GERÇEKTEN VATAN SİZE MİNNETTAR MI?
Bu haber 21 Ekim 2018 - 7:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ekim ayı yine hüzünle geldi Türkiye’ye…

 

Ekim ayının başıydı henüz, 4’üydü. Batman’dan acı haber kulaklarımıza çalındı. Yasa boğulduk. Hain pusuda 7 vatan evladımızı şehit verdik. Güzel ülkemizin dört bir yanında yüz binlerce güzel yürekli insanımız şehitlerimizin ardından yas tuttu. Gönül isterdi 80 milyon insanımız demek ama maalesef ki öyle değil…

 

Önce Çanakkale unutuldu, unutturuldu… Bir milletin kaderinin tayin edildiği o yer. Uğruna destanlar yazılsa anlatılmaya yetmeyecek bir zafer. 4-15 yaşlarında lise çağındaki kahramanların şahadete yürüdüğü o zafer günü unutuldu. Yedi düvelin bir araya gelip de hasta adamı(!) mağlup edemediği o kutsal gün unutuldu ya da unutturuldu.

 

Ardından Kurtuluş Savaşımız… Sakarya zaferimiz… Kıbrıs Barış Harekâtımız… Unutuldu, unutuluyor, unutturulacak! Çünkü hala tek derdimiz white chocolatte mocha kahvemizi içmeden güne başlayamamamız! Hâlbuki bu neslin dedeleri Çanakkale’de bir tas üzüm hoşafı bulursa şükrediyordu.

 

Unutturulacak!

 

Çünkü yemeğin tadı, tuzu kavga gürültüyle tartışılıyor bu ülkede. Hâlbuki bu şahısların dedeleri Çanakkale’de bir somun ekmek bulamazken düşmana dar etmişti vatan toprağını. Bugün ne giysem diye elli kıyafetin içerisinde seçim yapamayan neslin dedeleri, yırtık pırtık, en iyi ihtimalle yamalı tek bir üniformayla vatan bayrağına canlarını feda ediyordu, etmeye de devam ediyor… Bakınız Afrin, bakınız Şırnak dağları, bakınız yurdun dört yanı!  

 

Duyarsızlaşıyoruz. Birliğimizi, dirliğimizi kaybediyoruz. Önce televizyon illetiyle iliklerimize kadar zehirlendik. Şimdi de sosyal medya ile uyutuluyoruz. Bunlar zararlı demiyorum. Ama sanal alemde yaşatıldık. 4 Ekim’de hain pusuda şehit olan yedi vatan evladımıza kim gerçekten üzüldü? Emin olun aynı hafta içerisinde yaşanan Arda-Berkay olayında, Berkay’ın kırılan burnuna daha çok üzülen olmuştur!

 

Kaybediyoruz benliğimizi!

Müthiş derecede kültürel emperyalizm ile savaşıyoruz ama kaybediyoruz. Kendimize yabancılaşıyoruz. Öz kaynaklarımızı, öz benliğimizi yitiriyoruz. Gelen şehit haberleri artık hayatımızın ritüeli haline gelmiş gibi karşılıyoruz.

 

İstiklal ve istikbal mücadelesi verdiğimiz şu son dönemde sınır dışı operasyonlarımızda şehit olan askerlerimiz üzerinden bile prim/siyaset yapmaya çalışan şahıslar yaşıyor bu ülkede. Unutmayın şahadetin sağı, solu, ampülü, oku, hilali olmaz!

 

Şimdi soruyorum elini vicdanına koyan herkese; bu vatan için canını, malını, karısını, çocuklarını hiçe sayıp can veren kahramanlara, bu ülkenin ekmeğini yiyip, yaşadığı bu toplumu hor gören miras yiyenler mi minnettar?  Yoksa atalarının mirasını en büyük emanet sayıp, milli şuur sahibi vatan çocukları mı minnettar?

 

Ama umutsuz değilim. Hala kenarda köşede bir yerlerde bu ülke için milli şuurunu ve inancını diri tutan çocuklar var. İşte onlar, bu vatan için canını seve seve veren kahramanların gerçek minnettarları!

 

Kalın sağlıcakla…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!