Sakarya Detay Haber

“Bizim Stad” belgesel çekimleri devam ediyor

“Bizim Stad” belgesel çekimleri devam ediyor
Bu haber 12 Ekim 2018 - 13:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Haziran ayında faaliyete geçen; fikir, düşünce ve proje hareketi Akademi Sakaryaspor’un ilk projelerinden biri olan ve yıkılması planlanan eski stat ile ilgili “bizim stad” belgesel çekimlerine İstanbul’daki TV8 stüdyolarında devam edildi.

1988 Kupa Kadrosundan isimler kamera karşısındaydı

İstanbul çekimlerinin ilk ayağına, Sakaryaspor’un 1988 yılında Federasyon Kupası’nı kazanan kadrosundan Blerim Mula, Bülent Yıldırım, Erol Kolcu, Faton Bingazi, Hüseyin Hürsoy, Mehmet Şen, Nedim Kurtiç, Selçuk Yiğitlik, Serdar Şenkaya ve Turan Sofuoğlu ile birlikte projeye destek veren Sinan Panta katıldı.

Faton Bingazi Almanya’dan getirildi

Akademi Sakaryaspor, bir döneme damgasını vurmuş ve şu an Almanya’da ikamet eden Faton Bingazi’yi özel olarak çekimlere getirtti. Uzun yıllar sonra eski dostlarıyla buluşan Faton Bingazi Sakarya’da ve İstanbul’daki çekimlerde duygu dolu anlar yaşadı.

İkinci İstanbul Çekimleri 15 Ekim’de…

TV8 stüdyolarında, 15 Ekim Pazartesi günü 80’li yılların efsane kadrolarından isimlerle devam edileceği öğrenilen Bizim Stat belgeseline daha önce çeşitli nedenlerle katılamayan isimlerin de katılım gösterebileceği belirtildi.

Müze Projesine Destek

Yıkılacak statta unutulamayacak anıları olduğunu belirten efsane futbolcular, Akademi Sakaryaspor tarafından hazırlanan müze projesini büyük bir sevinç ve heyecanla inceleyerek, yetkililerin bu konuya duyarsız kalmamasını ve yaşanmışlıkların gelecek kuşaklara müze aracılığıyla aktarılmasını istediler.

Belgesel galası yıl sonuna doğru

Yıkılarak yerine millet bahçesi yapılması planlanan eski stadın başrolde olduğu “bizim stat” belgeselinin galasının yıl sonuna doğru yapılmasının planlandığı ve galaya bir çok ünlü ismin katılacağı öğrenildi.

Akademi Sakaryaspor

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!