Sakarya Detay Haber

“Vatandaşı mağdur edenler karşılarında bizi bulacak”

“Vatandaşı mağdur edenler karşılarında bizi bulacak”
Bu haber 10 Ekim 2018 - 9:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karasu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, son günlerde marketlerde satılan ürünlerdeki fiyat dalgalanmalarına karşı günlük denetimlerini titizlikle sürdürüyor.

Karasu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, döviz kurlarındaki hareketlilik bahanesiyle bazı ürünlerin fiyatlarında artış yapılarak “Haksız Kazanç” elde edilmesini engellemek amacıyla ilçe genelinde denetimler yapıyor.

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu’nun talimatı üzerine çalışmalarını sürdüren Zabıta ekipleri, çarşı merkezinde bulunan iş yerleri, zincir mağaza ve pastanelerde fiyat ve etiketleri kontrol ediyor.

Ekipler, İlçe genelindeki marketlerde günlük denetimlerde bulunuyor, marketlerdeki ürün etiketlerini denetliyorlar. Marketlerde yapılan denetimlerde, ürünlerin reyon etiket fiyatlarıyla kasadaki fiyatları karşılaştırılıyor. Reyon fiyatıyla kasa fiyatının farklı çıkması durumunda gerekli tespit tutanağı tutuluyor. Zabıta ekipleri, kent sakinlerinin zarara uğramaması için tüm ilçe denetimlerini aralıksız sürdürüyorlar.

Denetimler hakkında, vatandaşların ekonomik ve sağlık açısından zarar görmemesi için Karasu’nun dört bir köşesinde özverili bir çalışma sergilediklerini söyleyen Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Hangi açıdan olursa olsun vatandaşı mağdur edenler karşılarında hep bizi bulacaklar. Raf düzeni ve fiyat etiketi konusunda belirtilen şartlara uymayanlar hakkında gerekli işlemleri yapıyoruz. Ayrıca vatandaşlarımızın daha duyarlı olmaları ve şikâyetlerini belediyemize yapmalarını istiyoruz” diye konuştu.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!