Sakarya Detay Haber
Hüseyin Yeltin

MEVYE VEREN AĞACI TAŞLARLAR!

MEVYE VEREN AĞACI TAŞLARLAR!
Bu haber 25 Eylül 2018 - 15:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İsmail Devrim…

Geçen günlerde adını duyduğumuz, varlığından veya çektiği sıkıntılardan bihaber olduğumuz kişi…

 

Çok acı bir olay sonucu hayatına son veren İsmail Devrim hakkında çok şey yazıldı, çizildi. Ne kadarı doğru, ne kadarı yanlış bu süreçte bilemeyiz. Ama şu bir gerçek ki; bir insan “işsizliğin getirdiği bunalım” sonucu kendini astı!

 

“Ölümlü dünya” deyip geçecek hali yoktu insanların. Elbette ses çıkaracaktı, çıkarmalıydı…

 

İsmail Devrim’in ölümünün ardından, Anadolu Halk ve Barış Platformu (Ahbap)’nun başkanlığını yapan Haluk Levent harekete geçerek, babanın geride kalan çocukları için “Ahbap olarak ne gerekiyorsa yapacağız. Çocuklarına burs vereceğiz.” açıklamasında bulundu. Bu açıklama, beraberinde devlet kurumlarına tepki getirince Haluk Levent devlet kurumlarının da başvurulması halinde gerekli ihtiyaçları karşıladığını yazdı Twitter’a… Tam da bunun üzerine, yanlış anlaşılan Haluk Levent küfür ve hakaret yağmuruna maruz kaldı ve akabinde Ahbap başkanlığından istifa etti.

 

Bunlar hepimizin az çok kitle iletişim araçları vesilesiyle öğrendiğimiz haber niteliğindeki bilgiler.

 

Peki, şimdi olaylara nereden bakmalıyız?

 

İsmail Devrim’in gerekçe ne olursa olsun kendini asmasında toplumsal olarak sorumluluğumuz yok mu? İsmail Devrim’in eşinin verdiği malumat üzerine haber yapan gazetecinin gözaltına alınması ayıbında toplumsal yükümlülüğümüz yok mu? Neden susar olduk ki?

 

Gelelim Ahbap konusuna…

Son günlerde oldukça popüler olan ve hepimizin yüreğinde sempatiklik kazanan bir kuruluş olan Ahbap’tan bahsetmek lazım! Sosyal medya üzerinden yardımlar, kampanyalar düzenleyip çığ gibi büyüyen ve sonrasında dernekleşen bir örgüt Ahbap. Amacı “ihtiyaç sahibi kişilere ayni ve nakdi olmak üzere her türlü yardımda bulunmak…” olarak kısaltabiliriz. Anlayacağınız yardım kuruluşu, yardım!

 

Dün gazetenin birinde bir yazarın Ahbap hakkında yazdıklarını hayretler içerisinde okudum. Kanıtsız, belgesiz, komplo teorisini içselleştirerek Ahbap’a ve ona gönül veren gençlere ithamlarda bulundu köşesinde. İlginç notlar çıkardım yazarın(!) yazısından…

Sizinle madde madde paylaşayım:

 

-Soros gibi zengin sponsorları var

-Baş sponsor ABD

-Bana göre 2. Gezi örgütlenmesi

-Kim kime bedava bir şey verir… Hele de günümüzde… Bir nevi rüşvetle taraftar topluyor. Yöntem CIA’nın, yani ABD’nin.

 

Aman ya Rabbim nasıl iddialar bunlar? Bu iddialar üzerine Haluk Levent de, madem böyle bir durum mevcut savcıları göreve davet ediyorum, yerimiz belli tarzında bir açıklama yaparak, atılan iftiraları boşa çıkardı.

 

Peki, neden böyle yazdı bu yazar?

 

Her yardım kuruluşunun akıbetinin Deniz Feneri gibi olacağını düşündüğü için mi? Ya da bu ülkede iyi şeylerin asla cezasız kalmayacağını bildiği için mi? Aklını ideolojiye kiraya verip, kalemini de satılığa çıkardığı için mi? Ben bilmem!

 

Benim bildiklerim; Ahbap aylardır ihtiyacı olan yüzlerce, binlerce kişiye merhem oluyor. Bunları da menfaatsiz yapıyor. Yaptığı iyilik sonrasında “pilavlı sohbete” çağırmıyor kimseyi! Masumane mücadele ediyorlar. Tek bir gayeleri var, o da iyilik!

 

“Her iyilik yapanı iyilik meleği” olarak görmemekte haklı olan zihniyet, her haksızlığa karşı geleni, yanlışı açığa çıkaranı darbeci olarak addediyor. Ah ah! Oysa ki, Peygamber Efendimizin torunu Hz. Hüseyin şöyle buyuruyor: “En büyük cihad, zalimin karşısına çıkıp ‘sen haksızsın’ demektir.”

 

Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az!

 

Kalın sağlıcakla!

 

                        

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!