Sakarya Detay Haber

“İnşallah en ağır cezayı alacaklar”

“İnşallah en ağır cezayı alacaklar”
Bu haber 19 Eylül 2018 - 16:15 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı, Ecem Balcı’nın öldürülmesiyle ilgili hazırladığı iddianameyi Kocaeli 7.  Ağır Ceza Mahkemesi ‘nde görüldü.

Ecem Balcı’nın öldürülmesi ile ilgili dava Kocaeli 7.  Ağır Ceza Mahkemesi ‘nde görüldü. Mahkeme sonrasında baba Gökhan Balcı ve avukat Aslıhan Şen açıklamalarda bulundu.  Avukat Aslıhan Şen yaptığı açıklamada, “Bugün duruşmamızın ilk celsesi vardı. Süleyman Kara ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla şu anda yargılanıyor, diğer sanıklar da delilleri yok etmek ve karartmaktan yargılanıyor. Ecem 5 Ocak günü ortadan kayboldu ve 43 gün sonra cesedi bir çukurda bulundu. Doğru düzgün bir mezar bile kazılmamıştı. Süleyman Kara mezar yerini falan gösterdi. Daha önce  kendisi ifadesinde nasıl öldürdüğüne, nasıl taşıdığına, yüzünü ne tarafa yatırdığına kadar ifadesinde anlatmıştı. Ancak bugün yapılan celsede cinayeti işlemediğini beyan etti.

ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Şen açıklamasının devamında, “Tamamen çelişkili beyanlar var ikinci celseye kadar şu anda adli tıp raporunu bekliyoruz. Adli tıp raporu geldikten sonra herhangi bir istismar var mı, bir define cinayetine mi kurban gitti bunların hepsi araştırılacak ayrıca Esra’nın intiharı bir intihar mı yoksa bir intihara sürükleme mi o araştırılacak. Çünkü biliyorsunuz annesi Ecem kayıpken kayalıklardan atlayarak intihar etmişti ve hayatını kaybetmişti bununla ilgili soruşturma da devam ediyor. Adalete güveniyoruz kadın cinayetlerine artık gerçekten son vermek istiyoruz. Ecem 17 yaşında kanser rahatsızlığı geçirmiş bir çocuktu. Ailesi ve hepimiz davaya müdahil olduk elimizden geleni de yapacağız” ifadelerini kullandı.

YARGIYA GÜVENİYORUZ

Daha sonra konuşan baba Gökhan Balcı, “17 yaşındaki kızımı öldürdüler 43 gün sonra bulduk cesedini. Şimdi o zamanlar söyleyenler, detayına kadar verenler, itiraf edenler şimdi ben yapmadım başkaları yaptı demeye başladı. İşbirlikçileri, kardeşleri bizim bir bağımız yok, bizim bir alakamız yok demeye başladılar. Bekleyeceğiz ve göreceğiz bu daha ilk duruşmaydı avukatımıza güveniyoruz. İnşallah en ağır şekilde gereken cezayı alacaklar. Yargıya sonuna kadar güveniyoruz” şeklinde konuştu.

Kocaeli Koz

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!