Sakarya Detay Haber

İŞTE EN YAŞLI VE EN KÜÇÜK HACI ADAYI..!

İŞTE EN YAŞLI VE EN KÜÇÜK HACI ADAYI..!
Bu haber 16 Ağustos 2018 - 20:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçmiş zamanlarda Sakarya Üniversitesinde öğretim üyesi olan, sonrasında Diyanet İşleri Başkanlığına getirilen Prof. Dr. Ali Erbaş, en yaşlı ve en küçük hacı adayı ile buluştu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türk hacı adayları içerisindeki en yaşlı hacı adayı 103 yaşındaki Ayşe Topsoy ve en küçük hacı adayı olan 2 aylık bebek Ali Rahman Kutlutürk ile buluştu.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Servis Ekip Başkanlığını ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Servis Ekip Başkanı Tuncay Altınışık’tan Mekke’de yürütülen servis hizmetleri ve Arafat’a intikal hazırlıkları ile ilgili bilgi aldı.

Başkan Erbaş, daha sonra Türk hacı adayları içerisindeki en yaşlı hacı adayı 103 yaşındaki Ayşe Topsoy ve en küçük hacı adayı olan 2 aylık bebek Ali Rahman Kutlutürk ile buluştu.

Çağlar ve Neşe Kutlutürk çiftinin bebeklerini kucağına alan Ayşe Topsoy, herkese genç yaşta hac ibadetini yapması tavsiyesinde bulundu.

Oğlu ve gelini ile hac farizasını yerine getirmek üzere Mekke’ye geldiğini belirten Topsoy, Türkiye ve Türk askeri için de dua etti.

Ali Rahman Kutlutürk’ün annesi Neşe Kutlutürk ise kutsal topraklara geldiklerinde 2 aylık bebekleri Ali Rahman’ı hiç yere koymadıklarını vurgulayarak, “İlk defa ayakları Kabe’de yere değdi. İnşallah bu yolda yaşar” dedi.

Baba Çağlar Kutlutürk de bebekleri küçük olduğu için önce tereddüt ettiklerini ancak buraya geldikten sonra Allah’ın yardımıyla bir sorun yaşamadıklarını kaydetti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş ve eşi Seher Erbaş 2 aylık bebeği kucağına alarak sevdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!