Sakarya Detay Haber
Emine Gündoğdu

Dövizin dalgalanması

Dövizin dalgalanması
Bu haber 10 Ağustos 2018 - 15:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ekonomimizde bu korku bizi telaşa sürüklüyor ki para değerimiz olan ‘TL’ mizi unutuyoruz.

Yoğun  gündeme bağlı olarak yön bulmaya çalışan borsaya karşılık gösterge faiz oranı ve döviz kurlarında yükseliş sürüyor.

Dolar euro  yurdumuzda yükseldi mi? Hammadde fiyatları ,ithal ürünlerin fiyatları ,dış borçlanmanın faliyeti  vs yükseliyor.aslında dünyayı etkiliyor .peki vatandaşlara bu etki ne zaman hissediliyor .farkındaysanız dövizdeki dalgalanma  bizi tüketim mallarımızdan vuruyor.

Para ve sermaye piyasaları arasındaki uyumsuzluklar son dönemde sıkça tekrarlanır oldu. Faiz ve dövizdeki yükseliş ile dış borsalardaki düşüşlere karşı.

 

Bu dövizde ki  artışlar azalıslar fiyatları tetikler ve öncelikle ele alacağım bu iki kalem üstünde daha fazla rol oynuyor .Doğalgaz ile petrol. İran ile gerçi yeni bir  ve ödeme sistemi üzerinde anlaşmaya vardık ama anlaşmanın hayata geçirilmesi zaman alacağı için doğalgaza yine dolar üzerinden ama biraz daha fazla para yatıracağız, bu iş evlerde kullanılan doğalgazın faturalarını da arttıracak; benzin, mazot, vesairenin fiyatları da biraz yükselecek ve bunların çaresi yok.

 

Ne yapacağız derseniz .Benim elimden gelen her gün erken kalkıp daha çok çalışmak, daha çok üretmek, daha geç yatmak, bıkmamak, morali yüksek tutup devam etmek. Çünkü çoğumuz gibi ben de köpek balığı gibiyim. Biliyorsunuz köpek balıkları sürekli yüzmek zorundadır, uyurken bile. Durdukları anda ölürler. Gönül isterdi ki; biraz dinlenmeye vakit olsun, kafayı dağıtmaya, bazen hiç bir şey yapmadan durmaya. Madem köpek balığı gibiyiz, o zaman yüzmeye devam. Bu da bizim kaderimiz, buna da şükür

İnşallah önümüzdeki süreçte Türk lirasının yabancı para birimleri karşısında daha da güçlendiğini hep birlikte göreceğiz…,

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!