Sakarya Detay Haber
Hasan Topçu

ŞAİR GÖNÜLLERDE AŞK

ŞAİR GÖNÜLLERDE AŞK
Bu haber 07 Ağustos 2018 - 10:42 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Siz şair gönüllüler, aşk konusunda çok tutarsızsınız.Her zaman başka başka gönüllere şiir yazarsınız diyor.Ne kadar yanlış tanımış yada tanıtılmış şair gönüllüler.Çok güzele şiir yazdığımız doğrudur.Bu ancak güzelleme türünde şiirlerdir.Halbuki bir gülüşü esirgediğin ,şair gönülden daima güzel şiirler beklemek vefasızlıktır.Çünkü şair gönlü ,güzel söz,güzel bakış ve farkındayım gülüşü canlı tutar.Bilinenin aksine şair gönüllerde aşk ve sevgi kesintisiz devam eden bir duygudur.

   Hemen herkes gerçekten aşık olduğunu sansa bile aslında gerçek aşkın ne olduğunu bilen insan sayısı çok azdır.

  Aşkı bilmek için ilk başta kişinin kendini tanıması ve kendini sevmesi gerekir. Kendi sınırlarını bilmeyen, kendini tanımayan insanların gerçek aşka ulaşması imkansızdır. Bu tip insanlar sadece aşık olduklarını sanırlar ama gerçekte yaşadıkları bu durum aşk değildir. Her şeyden önce aşkın bir bağlılık olduğunu düşünenler hata yaparlar. Aşk insanların  en özgür yaşadığı bir duygudur. Sahiplenmek ise aşka vurulacak en büyük darbedir. Eğer sevdiğiniz insanı sahipleniyorsanız onu kendi malınız gibi görüyorsanız bu aşk değildir.

  Aşk karşıdaki insana özgürce sevebilme duygusudur. Egolardan sıyrılıp karşıdakini olduğu gibi kabul edip sevebilme sanatıdır. Eğer aşk bir insana bağlılığa dönüşürse işte o zaman bu ilişki boyutuna geçer ve olay çirkinleşmeye başlar. Eğer bir insanı seviyorsan onun kanatlarını kırmayacaksın onun özgürce uçmasına yardımcı olacaksın işte gerçek sevgi böyle olmalıdır. Ama zamanımızda maalesef bırakın sevdiğimiz insana kanat takmayı onun mevcut kanatlarını da kırıyoruz.

  Aşk biyolojik bir ihtiyaç değildir, aşk ruhsal bir ihtiyaçtır çok daha derinlerde gizli olan ve dünyada çok az insanın gerçek anlamda tecrübe ettiği kutsal bir duygu halidir. Aşk karşılık beklemeden koşulsuz bir şekilde karşıdaki insanı sevmektir. Eğer koşullara bağlanırsa artık orada aşk değil çıkar ve ego vardır. Egonun olduğu yerde gerçek aşk barınamaz. Egosuzluk durumunda ancak gerçek bir aşk vücut bulabilir. Aksi halde orada gerçek bir aşktan söz etmek imkansızdır.

  Aşkın tutku ile karıştırılmaması lazım sizler genelde tutkuyu aşk sanıyorsunuz oysa tutku farklı bir duygudur. Gerçek aşkta hayal kırıklıkları olamaz çünkü gerçek bir aşkın içinde karışıklı beklenti yoktur. Beklentinin olmadığı yerde hayal kırıklığı da oluşamaz. Fakat pek çoğunuz aşk yaşadığını sanırken hep bir beklenti içinde olursunuz işte düşülen yanlış durum budur. Beklenti aşkı kirletir.

  Aşk insan hayatının en önemli deneyimidir eğer bir insan aşkı gerçek anlamda deneyimleme şansına sahip olmamışsa bu insanın hayatı bildiği söylenemez. Hepimiz bu dünyaya sevmek ve sevilmek için geldik o halde karşımızdaki insanları gerçekten sevmeye başlamadan evvel önce kendimizi tanıyalım önce kendimizi sevelim daha sonra karşıdaki zaten bizim sevgimizde ki gücü hissedecektir’’.Kalpten kalbe bir yol vardır ‘’demiş bir ozanımız

 Evet şair gönüller farklı güzellere şiirler yazabilir ama hepsine aşıktır demek doğru değildir.Kabul görürse şair gönüllü biri olarak aşk ‘’saklayabildiğim güzeliktir ‘’diye düşünüyorum

 Şair gönüllüler olmasa ile başlayan bir cümle geldi ama söyleyemedim.Bir sevdiğimizin heykelini kelimelerle dikeriz gönlümüze.Karşılık görmesek te yaşatırız o güzelliği.Sevildiğini anlayıp sebebini kendi sananlar bu duyguya  burun kıvırabilir yada nispet davranışlar geliştirebilirler ama bu sevdayı yada aşkı bitirmez.

  Zaten aşkta kalpten kalbe bir yol varsa vardır.Yoksa zaten hiç sevdadan bahsedilemez.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!