Sakarya Detay Haber

Arifiye Sakarya’nın yeni cazibe merkezi oluyor

Arifiye Sakarya’nın yeni cazibe merkezi oluyor
Bu haber 30 Temmuz 2018 - 11:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Arifiye Belediyesi tarafından yapılan 18’nci madde uygulamaları ve Organize Sanayi Sitesinin Genişleme çalışmaları sonucu oluşan planlı yapılaşma alanlarında inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. 2017 yılında Marmara Bölgesinde nüfusu  en hızlı artan ilçe olan Arifiye’de toplu konut ve villa tarzındaki modern yapıların inşaatları hızla ilerlerken, bir hamle de sanayici ve iş adamlarından geldi.

27 Temmuz Cuma günü Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’yu makamında ziyaret eden S.S. ATSO Toplu İşyeri Kooperatifi  Başkanı Adnan Borazancıoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Binasının hemen arkasında bulunan 37 Dönümlük alana Sosyal Donatı Alanları ve  108 Adet işyeri ile modern bir Sanayi Sitesi yapmak için  çalışmalara başladı.

Kooperatif Başkanı  Adnan Borazancıoğlu yaptığı açıklamada; “Arifiye’ye değer katacak, işyeri ile sosyal donatı alanları ile planlı ve modern bir sanayi sitesi projesini hayata geçirmek için arkadaşlarımla birlikte kolları sıvadık. Sanayi sitemiz 37 dönümlük bir alan üzerinde 108 adet işyeri ve soysal donatı alanları ile planlandı. Çağdaş inşaat tekniği ve malzemeleriyle planlanan toplu iş yeri projesini 1 yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz.  Başkanımızdan tek talebimiz ise, bölgede planlanan imar yollarının bir an önce  açılması.  Böylece biz de, ilçemize katma değer katacak ilçe ve mahalle standartlarını yükseltecek bir projeyi Arifiye’ye kazandıracağız.”

Başkan İsmail Karakullukçu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek;” Arifiye’mizi, sanayisiyle, konut alanları ile birlikte modern ve planlı  bir ilçe haline getirmek amacıyla 29 ayrı bölgede 3194 Sayılı İmar Kanununun 18’nci madde uygulamasını hayata geçirerek, sanayi alanları, konut alanları, sosyal donatı alanları, sağlık ve eğitim tesisleri, park ve bahçeleri ile insanımızın her türlü ihtiyacına cevap verecek nitelikte alanlar oluşturduk. Son iki yılda Arifiye’mizde site ve villa tarzında modern yapılar hızla yükseliyor. Buna ilaveten, Sakarya 1’nci Organize Sanayi Bölgesinin genişleme alanını da planladık. Şimdi, bu planlı alanlarda modern tarzdaki yapılarla ilçemizi geliştirme zamanı.  Çevre kirliliğine neden olmayacak sektörlerde faaliyet gösterecek bu projeyi hayata geçirmenizi can-ı gönülden istiyorum. Bu noktada üzerimize ne düşüyorsa da yapmaya, sizlere destek olamaya hazırız. Proje konusundaki çalışmalarınız ve nazik ziyaretiniz nedeniyle sizlere teşekkür ediyor,  çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!