Sakarya Detay Haber

A. Oktar “Seçimlerde Erdoğan’ı destekledik”

A. Oktar “Seçimlerde Erdoğan’ı destekledik”
Bu haber 11 Temmuz 2018 - 7:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

235 mensubu hakkında gözaltı kararı çıkarılan Adnan Oktar, gözaltına alınmadan hemen önce ilk açıklamayı Cumhuriyet gazetesine yaptı. Oktar “Kırgın değilim ama şaşkınım” dedi.

[Haber görseli]

Arkadaşlarına yönelik gözaltı işlemleri devam ederken telefonla Cumhuriyet gazetesine açıklama yapan Adnan Oktar, operasyon talebinin İngiliz istihbaratından geldiğini iddia ederek “Kırgın değilim ama şaşkınım” dedi.

İSTİHBARAT İDDİASI

Operasyon talebinin İngiliz istihbaratından geldiğini öne süren Oktar  cumhuriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada “İngiliz istihbaratı uzun süredir bize operayon yapılmasını istiyor. Bu konuda Türkiye’ye heyet gönderildi. Tayyip Bey’in İngiltere ziyareti sırasında da bu talep kendisine iletildi” dedi.

“KIRGIN DEĞİLİM, AMA ŞAŞKINIM”

Seçimlerde Erdoğan ve AKP’yi desteklediklerini söyleyen Oktar şunları söyledi:

“Biz vatanına milletine bağlı insanlarız. PKK’ye, vatan millet düşmanlarına operasyon yapılması gerekirken bize yapılıyor. Bu operasyondan Tayyip Bey’in de İçişleri Bakanı’nın da haberi olduğunu düşünmüyorum. Kırgın değilim ama şaşkınım.”

Oktar, kendisinin şu anda yolda olduğunu ve kendisiyle ilgili bir gözaltı kararı olup olmadığını ise bilmediğini söyledi. Oktar yaptığı bu açıklamanın hemen ardından polis tarafından gözaltına alındı.

Cumhuriyet

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!