Aynı evrende yaşamamalı cellatlar ve çocuklar

Aynı evrende yaşamamalı cellatlar ve çocuklar; ya ölmeli cellatlar ya da doğmamalı çocuklar…
EYLÜL….
Eylül bir ay değil,Eylül bir mevsimdi, geçti gitti, yaprakları  sarardı soldu döktü yok oldu gitti. Dedim ya; Eylül’dü hüzünlendiren yüreğimi.
Sekiz yaşında Eylül Yağlıkara. Boğularak öldürüldüğü, vücudunda kesici ve delici alet tarafından bırakılan izlere rastlandığı…Diye yazıyor  bir kaç kağıt parçasında . Ah kuzum Eylül’üm gülüp oynaman koşup düşmen , dizlerim acıyor diye ağlaman gerekiyordu şimdi. Anacığında öpecekti dizindeki yaradan gececekti hemen acıman. Peki ya anacığında açtığın yara nasıl geçecek? Kim öpecek? Ağlama diyecek…
Düşlerinden vurulurken çocuklar, hangi yaşamaktan bahseder ki masallar ?
Ağlatan Leyla ise mahkum etme göz yaşını siliver gitsin.
Bu akşam rüyam da Leylayı gördüm, derdini ağlarken yanan bir muma;
İpek saçlarını elimle ördüm ve bir kemend gibi taktım boynuma.
Bu akşam rüyam da Leylayı gördüm.
LEYLA boncuk gözlerinle  derinden bakışın var ya çıkmıyor bir an aklımdan. Günlerdir aradılar dağ taş dere tepe her yerde. . Bir umut vardı belki biraz olsun. Bitti son umutta yitti gitti. Leyla çöl ahusu.. Melek oldu uçtu gitti..
Acı diyorum efendim, o da  evrensel olmalı. Bir çocuğun eline diken batsa , insanoğlu yanmalı.
İDAM olmalı artık korksun  gözü dönmüş caniler, pis ellerini uzatırken küçük meleklere. Düşünmeliler  bir an dar ağacında sallanmayı belki bıraz çekinirde döner gider kendi çöplüğüne.
Neyi bekliyoruz ki? Düzinelerce çocuk  ve kadının ölmesini mi ?
Son olsun demekten yorulduk. Eylül’de Leyla da  malesef son  olmayacaklar, çünkü öncesinde de olmadı ki .
Yani sizden; Baylar bayanlar birinin canımı yanmalı çıkartmak için idamı . Beni temsilen seçtiğim seçilmişlerden, benim talebimi dikkate almalarını rica ediyorum.
Çocuklarımızı komşuya bırakan milletken komşudan korkar hale geldik. Çocuklarımızı hiç mi sokağa çıkaramıyacağız, hiç mi kimseye güvenemeyeceğiz . Caniler yüzünden ev de büyüyen çocuklar istemiyorum, korkmadan sokakta oyun oynayan neşeler saçan geleceğe umutla bakan, korkudan değil sevinçten ağlayan çocuklar istiyorum.
 Çok şey mi istiyorum?
Yeter artık noktayı koymak gerek, dar ağacını kurmak gerek, hak edeni asmak gerek.

Bir cevap yazın

error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!