Sakarya Detay Haber
Rahim Varol

O MÜDÜRÜN KORUYUCUSU KİM?

O MÜDÜRÜN KORUYUCUSU KİM?
Bu haber 02 Temmuz 2018 - 9:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geçtiğimiz aylarda Kamu çalışanlarına (üyelerimiz de dahil) Mobing yapan yazı işleri müdürü için sendika olarak İçişleri Bakanlığına yazdığımız yazıya istinaden Sakarya Valiliği tarafından durumun incelenmesi için müfettiş görevlendirilmişti.Görevli müfettiş Sendikamız kanalı ile böyle bir soruşturma açıldığı için Şube Başkanı olarak benimde ifademe başvurmuştu.Diğer kamu çalışanlarıda dahil bildiğim kadarıyla yaklaşık 15 kişiden ifade alındı.Yazı işleri müdürü kimlerin ne ifade verdiğini öğrenmiş durumdaki öğrenmesi de gayet doğal.Durum böyle iken hal ve hareketlerinde bir değişiklikte olmamıştır.

MÜFETTİŞ RAPORLARI DİKKATE ALINMIYORSA, NEDEN MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİNİZ?

Yazı işleri Müdürlüğü(…….Kaymakamlık) personeli dahil İlçede birçok çalışan rahatsızlık duymasına rağmen ve çalışanların deşifre olmasına rağmen nasıl oluyorda yazı işleri müdürünün yeri değiştirilmiyor.Uyarı cezası ile geçiştiriliyor.Bu yazı işleri Müdürü ile ilgili rapordan Sayın Valimizin haberi var mı? Müfettiş raporlarını uygulamaması gibi bir durum söz konusumu, ileride personel arasında çıkacak bir tartışma sonucunda mahkemelik bir durum olursa bunun sorumlusu kim olacak. Müfettiş raporunu uygulamayan yetkili burada görevini kötüye kullanmış olmayacakmı.Başta Sayın Valimiz olmak üzere yetkililere sesleniyorum.Başta üyelerimiz olmak üzere diğer kamu çalışanlarına mobing yapan ve müfettiş raporu ve ilgili kişilerin verdiği ifadeler tekrar göz önünde tutularak gereğinin yapılmasını sonuna kadar izleyeceğiz.

Gereği yapılmadığı takdirde hukuki yollara başvuracağız.

Türkiye’deki hukuki süreç bittiğinde AİHM kadar konuyu taşıyacağız.Net bir durum olmasına rağmen işlem yapılmamasıda ayrıca düşündürücüdür.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!