Sakarya Detay Haber

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlandı

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlandı
Bu haber 02 Temmuz 2018 - 14:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karasu’da 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Karasu sahilinde teknelerin korna sesleri eşliğinde kutlandı.

Karasu Liman Başkanlığınca düzenlenen tören, İlçe Protokolünün Yeni Mahalleden tekneye binmesi ve denize açılması ile başladı. Sakarya Nehrinin Karadeniz’e döküldüğü alandan yola çıkan İlçe Protokolü, Sahil Park önünde tüm deniz Şehitleri adına denize çelenk bırakılması ile tamamlandı.

Programa, Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Karasu İlçe Emniyet Müdürü Uğur Duman, Karasu Liman Başkanı Ahmet Akalan, Karasu Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, AK Parti İlçe Başkanı İsak Sarı, MHP İlçe Başkanı Münir Ali  Kara, Karasu İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu İlçe Müftüsü Mustafa Aydın ve Mahalle Muhtarları katıldı.

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün direktifleriyle çıkarılan Kabotaj Kanunu ile ülkemiz denizcilik alanında diğer ülkelerle rekabet etmeye başlamıştır” diyen Karasu Kaymakamı Aziz Mercan açıklamalarında şu ifadelere yer verdi; “Denizler, ülkelerin güvenliği ve refahı için vazgeçilmez öneme sahiptir. Denizlerin güçlü arenasını iyi kullanan ülkemiz, stratejik konumu gereği dünyada önemi giderek artan bir ülke durumundadır. Denizcilik sektöründe teknik, idari ve mevzuat konusunda da çok önemli başarılar elde etmiştir. Bu vesile ile bu önemli günü tekrar kutluyor, tüm deniz Şehitlerimizi saygıyla anıyorum” dedi.

“Coşkuyla Kutluyoruz”

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Denizcilik ve Kabotaj Bayramını her yıl geleneksel olarak kutluyoruz. 1 Temmuz 1926’da kabul edilerek yürürlüğe giren Kabotaj Kanunu ile Milli Mücadelemiz sonrasında kazanılan bağımsızlık hâkimiyeti olan Denizcilik ve Kabotaj Bayramımızı büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Denizcilikte istediğimiz daha büyük seviyelere ulaşmak temennisiyle, tüm denizcilik camiamızın ve vatandaşlarımızın 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramını yürekten kutluyor, tüm deniz Şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Bugün bizlerden desteklerini esirgemeyen ve her yıl denize açılmamızda bizlere yardımcı olan Yeni Mahalle Muhtarımız Bünyamin Ceylan’a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Denize çelenk bırakılmasının ardından Karasu İlçe Müftüsü tüm Şehit denizcilerimiz için dua etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!