Sakarya Detay Haber

İYİ PARTİLİ DİKBAYIR’DAN HENDEK’E ÇIKARMA

İYİ PARTİLİ DİKBAYIR’DAN HENDEK’E ÇIKARMA
Bu haber 10 Haziran 2018 - 12:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İYİ Parti milletvekili adayı Ümit Dikbayır, beraberinde ilçe başkanı Fatih Bayındır ve partililerle Hendek Dikmen Mahallesi geleneksel iftarına katıldı.

Sohbet ettiği seçmenlere, emeklilere verilen bayram ikramiyesinin yerinde olduğunu ama fazla abartılmaması gerektiğini, çünkü bu iktidarın emekliden çaldığı ve esirgediğinin, verdiğinden çok daha fazla olduğunu söyledi. İftar ardından Hendek Karatoprak Mahallesini ziyaret eden Ümit Dikbayır, iktidarın Sosyal Güvenlik konusunda sınıfta kaldığını, emeklinin en büyük darbeyi bu iktidar döneminde yediğini belirtti.

Bayram ikramiyesi çalışanın da emeklinin de hakkıdır, bayram ikramiyesi sosyal bir devletin önceliğidir. Ama bunların yaptıkları önce emeklinin ekonomik haklarını budamak, sonra bakın size ikramiye veriyoruz diye hava atmaktır. Bazı emekliler de bunu bir ikramiye değil de gün parası olarak sayıyoruz, kendimizi güne girmiş gibi kabul ediyoruz, gerçi biz gönüllü vermedik, iktidar kendisi bizden her ay kestiğinin bir kısmını şimdi bize toplu vermiş oldu, derken çok haklılar. Çünkü aynen böyle oldu. Biz iktidarımızda, emekliye ikramiye verirken, gasp edilen haklarına karşılık değil, döktükleri alın terinin ve emeğin karşılığı hak ettikleri maaşlarını arttırdıktan sonda üstüne de bayram ikramiyesi vereceğiz, diyen Dikbayır hükümetin sosyal güvenlik alanında sınıfta kaldığını, eskiye nazaran emeklilik yaşı artıp 40’lı yaşlardan 60 ve 65 yaşa çekildiği halde Sosyal Güvenlikteki açığın nasıl bu kadar büyüdüğünün hesabının sorulması gerektiğini belirtti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!