Sakarya Detay Haber

AYDOĞAN ARSLAN KARASU’DA BÖYLE KONUŞTU

AYDOĞAN ARSLAN KARASU’DA BÖYLE KONUŞTU
Bu haber 10 Haziran 2018 - 12:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Seçim çalışmalarını Karasu’da sürdüren İYİ Parti milletvekili adayı Aydoğan Arslan, “iktidarın kıraathane açma vaadi ekonominin dibe vurduğunun ve işsizliğin alıp başını gittiğinin itirafıdır” dedi.

İYİ Parti il başkanı Selçuk Kılıçaslan ve ilçe Başkanı Levent Arslan’ın eşlik ettiği Karasu ziyaretinde gündemine, iktidarın vaatleri arasında bulunan Millet Kıraathaneleri projesi vardı. Bu ülkenin en önemli sorunlarından birisi de işsizliktir. Hükümet kendine bağlı veri kuruluşları marifetiyle oranı düşük tutup halkı kandırıyor ve muhalefetin işsizlik oranını abarttığını iddia ediyordu. Şimdi proje diye sundukları kıraathane olayı, ülkede işsizliğin geldiği boyutun ifadesidir. İşsizlere iş bulmak yerine, gün boyu takıldıkları kıraathanelerde rahat etmelerini sağlamak amaçlı bu komik proje aynı zamanda hükümetin düştüğü aczin de göstergesidir, diyen Arslan, AKP’nin yorulduğunu, artık halkı heyecanlandıracak, Türkiye’yi ayağa kaldıracak bir söylemde dahi bulunamadığını iddia etti.

İktidara gelmeleri halinde, iş bulunana kadar, gençlerimizin boyunu dik tutmak için, her gencimize 500 TL vatandaşlık maaşı vereceğiz, diyen Aydoğan Arslan, İktidarın görevi, yeni istihdam alanları açmak, işsizine iş bulmaktır. Siz tüketim ve sıcak para ekonomisini tercih ettiğiniz için işsizlik arttı. Sizin iktidarınızda aslanın ağzında diye nitelendirilen ekmek aslanın midesine kadar indi, iş bulmak hayal oldu. Sadece sizden torpillilerin o da ancak taşeron yanında iş bulabildikleri bir sistem yarattınız. Şimdi iş bulamayanlar da oturdukları kıraathanelerde çayları bizden içsin, keklerini bizden yesin demekle, haklarını çiğnediğiniz bu insanlarla helalleşmek mi istiyorsunuz yoksa? Ama ne yaparsanız yapın bu insanlar size hakların helal etmeyecekler, yaşadıklarının da hesabını bu seçimde soracaklar, sözleriyle eleştirilerini sürdürdü.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!