Sakarya Detay Haber

İFTARA ŞEHİT BABASININ SÖZÜ DAMGA VURDU

İFTARA ŞEHİT BABASININ SÖZÜ DAMGA VURDU
Bu haber 06 Haziran 2018 - 22:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Geyve Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı şehit yakınlarına ve gazilere iftar yemeği verdi.

KATILIM ÇOK OLDU

Geyve Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar programına; Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya, Garnizon komutanı Pers. Yzb. Taner Çolak, Jand. Bölük Komutanı Jand. Yüzb. Raşit Gökhan Civek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, daire amirleri, şehit yakınları, gaziler ile aileleri katıldı.

Kaymakam İlyas Memiş ve belediye başkanı Murat Kaya olmak üzere tüm daire amirleri, şehit yakınları ve gazilerin masalarını dolaşarak sohbet etti.

Kuş sütünün eksik olduğu iftardan sonra İlçe  müftüsü Ali Erhun, yemek duası yaptı.

EVLAT ACISI UNUTULMAZ

Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün babası Asım Safitürk hoca yapmış olduğu konuşmada özetle: “İnsanın ana-babası, arkadaşları vefat ediyor. Zamanla bu acılar hafifliyor. Ama evlat acısı daha da artıyor. Devletimizin biz şehit ailelerine sahip çıkması, siz değerli dostlarımızın yanımızda olması gönlümüze bir parça ferahlık veriyor.”şeklinde konuştu.

YENİ YATIRIMLARA DEVAM

Geyve belediye başkanı Murat Kaya, şehitlere Cenabı Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar ve gazilere hayırlı ömürler diledi. Geyve’yi güzelleştirmek için yapacakları yeni çalışmalardan bahsetti.”Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır.”dedi.

ŞEHİTLERİN ADINI YAŞATACAĞIZ

Geyve kaymakamı İlyas Memiş, davete icabet eden şehit yakınlarına ve gazilere teşekkür edip: ” Kıymetli şehit ailelerimiz ve gazilerimiz her zaman yanınızdayız. Bu piknik alanına Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün adını verdiğimiz gibi uygun şartlar oluştuğu sürece; diğer şehitlerimizin adlarını da kurum ve kuruluşlara vereceğiz.”dedi.

Gaziler Derneği başkanı Ekrem Uysal da şehit yakınları ve gaziler için iftar düzenleyenlere teşekkür etti.

Programın sunumunu; emekli Edebiyat Öğretmeni Mehmet Aydoğan yaptı.

Mustafa Hamdullah ERGİN
GEYVE GÜNDEM

şhtgz (1)

şhtgz (4)

şhtgz (2)

şhtgz (3)

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!