Sakarya Detay Haber
Hasan Topçu

SEÇME VAKTİ

SEÇME VAKTİ
Bu haber 30 Mayıs 2018 - 18:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Seçme vakti geldi. Hayatımıza üç beş yıl  yön verecek lideri seçeceğiz. Bizim adımıza kararlar alacak milletvekillerini seçeceğiz. Yıkanmışlar, süslenmişler gelmişler. Toptan konuşmalar yaparak kendilerini anlatıyorlar. Bizim adımıza kararlar verecekler ama kıtlığı biz çekeceğiz. Vergiyi biz çekeceğiz. Borcu biz ödeyeceğiz.Zamlara göğsü biz gereceğiz. Bu hep böyle olacaksa sizi biz neden seçeceğiz?

Bu seçme vakti bize hep sürprizler hazırlar.Okulumuzu seçerken,mesleğimizi seçerken,işimizi seçerken,Bu gün önemli olan ,gün gelir önemsiz olmakta,Bu gün önemsiz olan gün gelip önemli olmakta.

Hele birde seçmeden önce yalvaranların,seçildikten sonra  hiç insan tanımaz tavrına ne diyeceksiniz? Sizin yerinize düşünenlerin,sizin yerinize kararlar alacak olanların bu pervasız tavrı ise kişiliğinize yöneltilmiş bir hakarettir.

Bir seçmen için  dün birbirine binlerce hakaret yapıp şimdi ittifaklar kurması ise, menfaatlerini nasıl düşündüklerini ,güvenilir olmamakla beraber riyakar olduklarını da göstermekte.

Vaatleri dinliyorsun gülüyorsun.İktidardayken yapmadıkları şeyleri şimdi yapacaklarını mı ararsın,hiç iktidara gelmemişken karşılığı olmayan üfürükten icraatları mi?

Ey vatandaş! Seçmen olabilirsin ama en çok çalışması gerekende sensin.Tarlada,masa başında,fırında,inşaatta ,Çok çalış ki senin için karar alacaklar iyi yaşasın.Şişirilmiş vergilerini çabuk öde ki vekillerin rahat etsin.Belediyen on beş yirmi yıldır uğramadıkları mahallenin yollarını yapsınlar.

Vatandaşsan vatandaşlığını bil.Vergi deniliyorsa vereceksin.Savaşılıyorsa öleceksin.Zama zam geliyorsa gülümseyeceksin.Oy deniliyorsa atacaksın.Sen yapmayacaksın da bunları seçilmişler mi yapsın?Zaten aklın olsaydı sende seçilirdin.

Gerçeği yazarken bu en alt perdeden düşündüklerim.Seçilenler seçenlerin kıymetini sadece seçme vaktinde düşünmemeli.Seçildiği ve görev yaptığı her zaman bilmeli.

Peki hiç seçmeden olur mu? Olmaz… Devletin bekası için seçeceğiz.Seçtiklerimizde bize tepeden bakmayacak.Seçilenler,uydurulmuş  vergilerin, kabartılmış faturaların,üfürükten kesilmiş cezaların karşısında  olmalı ve aldığı oyun hakkını vatandaşın hakkını koruyarak görev yapmalıdır.

Evet seçme vakti geldi.

Seçim devletin bekası için gerekli,

Bir de kandırmayan, kanmayan,kandırılmayan iradelerin seçilmesi dileğiyle.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!