Sakarya Detay Haber
Fuat Özgen

YA OLACAĞIZ, YA ÖLECEĞİZ

YA OLACAĞIZ, YA ÖLECEĞİZ
Bu haber 29 Mayıs 2018 - 10:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

24 Haziran… Ya yedi düvel şerre kalkan; ya büsbütün ziyan! 24 Haziran… Tarihin tozlu sayfalarında oynanan oyun hep aynı, ayan beyan! 24 Haziran… Ya Gezi, 17-25 Aralık, 6-7 Ekim Olayları ve nihayet 15 Temmuz’u ayaklar altına alan bir milletin alayına onurluca ve ebediyyen kafa kaldırışı; ya siyonizm, haçlılar ve bilimum küffarın alaylıca temaşası! 24 Haziran… Ya içimizdeki kinleri dinleri olanlara tövbe kapısı; ya karanlığın tam ortası!

Türkiye hatta belki de tüm ümmet kritik bir seçimin eşiğinde! Ya olacağız, ya öleceğiz son seferde! Adı siyaset adamı olan, ancak adamlığı ünvanda kalan nicesi çıkmış yalan pazarlamakta. Bir de üstelik 16 yıllık ekini yakma planı yapmakta. Biri ince hesaplar peşinde, Müslümancılık oynamakta, biri Pensilvanyaya selam yollamakta. Biri milli görüşü, milli çöküş kılmakta, öbürü gül görünüp diken saçmakta. Ama hepsinin tağutu bir, ya Avrupa Ya Amerika!

Soruyorum! Zulmü görüp sonra işkencecisine aşık olanlar mı garip yoksa biz mi? Dün “Laiklik elden gidiyor!” diye çığırtıpta bugün Müslüman olduklarını hatırlayanlar mı garip yoksa biz mi? Ya peki ekonomi kötüye gidiyor yalanıyla el ovuşturanlar?

Bir öğretmenim ile konuşuyorum. Diyor ki; “Geçenlerde milliyetçi olduğunu bildiğim bir ahbapımla konuşuyoruz. Diyor ki; “7 Haziran seçimlerinden sonraki koalisyon görüşmelerinde eğer ….. başbakanlığı kabul etseydi, bugün biz Recep Tayyip ERDOĞAN’ı indirmiştik.” Ben de bunun kabul edilebilir bir şey olmadığını kendilerine ifade ediyorum ve diyorum ki; “Peki siz bugün onun karşılığında desteklediğiniz …..’nin seçim başarısı elde edebileceğini mi düşünüyorsunuz?” Beni şoka sokan şu cevabı veriyor; “Ben o kadar aptalmıyım? Ben …..’ye oyumu vereceğim. Hatta Recep Tayyip ERDOĞAN’ın indirileceğini bilsem …..’ye bile veririm!”

Bir insanı sevmeyebilirsiniz, hatta nefret de edebilirsiniz; ancak, kininizi memleket menfaatlerinin üstünde göremezsiniz! Dolar kuruyla oynarlarken, ülkenizin liderine dolup kurulamazsınız! Eğer kuruluyorsanız size tarihi Tarihçi Yılmaz Öztuna’nın 23 Mayıs 2006 tarihli makalesinde yazdıkları ile hatırlatmak isterim;

Rıza Tevfik de Sultan Abdülhamid’e karşı çıkanlardan; hatta kendi ifadesiyle, 31 Mart komplosunu tertipleyenlerden biri. Seneler sonra Sultan Abdülhamid’den “özür dileyen” bir şiir yazmış. Necip Fazıl Kısakürek bu şiiri 1947’de Büyük Doğu’da yayınladığı için bir süre hapis yatmış. Rıza Tevfik’in hastane yatağında şunları söylediği naklediliyor:

“Ben bu şiiri Türk milletine hakaret kasdıyla değil, tamamıyla aksi olarak, Türk milletini ölüme götüren bir zümreyi teşhir ve Abdülhamid Han’a edilen iftiraları tespit gayesiyle yazdım. 31 Mart vakasını tertiplediği isnadı altında tahtından alaşağı edilen büyük hükümdar, bu isnadla, sade iftiraların değil, tertiplerin de en hainine hedef tutulmuştur. 31 Mart’ı tertipleyen İttihatçılar ve bu işe memur edilenler arasında bizzat ben varım. 31 Mart’ı kışkırtma ve körükleme işini Selim Sırrı ile Rıza Tevfik idare etti. Hasta yatağımdan söylediğim bu sözlere tarih kulak kabartsın.”

Sultan İkinci Abdülhamid’in aleyhinde faaliyet gösterenlerin elebaşçılarından biri olan feylâsof Rıza Tevfik, devlet elden gidince korkunç pişmanlığını dile getiren, “Sultan Abdülhamid Han’ın Ruhâniyetinden İstimdat” adlı mersiyesinde şöyle feryad eder, üç kıtasını sizlerle paylaşalım:

 

Nerdesin şevketlim, Sultan Hamid Han?

Feryâdım varır mı bârigâhına?

Ölüm uykusundan bir lâhza uyan,

Şu nankör milletin bak günahına.

 

 

 

 

Târihler ismini andığı zaman,

Sana hak verecek, ey koca Sultan;

Bizdik utanmadan iftara atan,

Asrın en siyâsî Padişâhına.

 

 

“Pâdişah hem zâlim, hem deli” dedik,

İhtilâle kıyam etmeli dedik;

Şeytan ne dediyse, biz “beli” dedik;

Çalıştık fitnenin intibahına.

 

Devlet elden gidince, pişmanlık sarsa tüm cihanı ne fayda! Rahmet-i Rahman milletine ihanet edenlerden değil, önderlik edenlerden eylesin. Dua ile…

 

 

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!