Sakarya Detay Haber

SOĞUKTAN ABD VE İSRAİLE ŞİDDETLİ KINAMA

SOĞUKTAN ABD VE İSRAİLE ŞİDDETLİ KINAMA
Bu haber 16 Mayıs 2018 - 10:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, ABD’nin skandal bir karar ile Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması sonrası; ABD Büyükelçiliği’ni Tel Aviv’den Kudüs’e taşınmasını protesto eden Filistinli kardeşlerimizin üzerine kurşun yağdırılmasını şiddetle kınıyoruz dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk “Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesini şiddetle protesto ediyoruz. Amerika’nın bu kararı desteklemesini ve büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını şiddetle kınıyoruz. Bu insanlık dışı saldırılara karşı haklarını koruyan, sivil direniş yapan Filistin Halkının üzerine kurşun yağdırılmasını şiddetle protesto ediyoruz” dedi.

Başkan Soğuk “İslam dünyası için bugün üzüntülü bir gün. İşgalci ve Katil İsrail askerleri, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyan ABD’nin, Kudüs’te büyükelçilik açmasını protesto etmek için Gazze sınırında düzenlenen gösterilere katılan Filistinli kardeşlerimizin üzerlerine acımasızca ateş açmışlardır. 50’nin üzerinde Filistinli kardeşimiz şehit olmuş, 2 binin üzerinde kardeşimiz de yaralanmıştır. Katliam halen devam etmektedir. ABD bu insanlık dışı zulme ortak olmuştur. İşgalci İsrail ve ABD tüm dünyanın gözleri önünde bir kez daha bölgesel barışı tehdit ederek, terör devleti olduklarını açıkça ortaya koymuşlardır. Mübarek Ramazan Ayı öncesi yapılan bu insanlık dışı katliamı şiddetle protesto ediyoruz. Kudüs İslam dünyasının gözbebeğidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifadeleriyle Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisidir. Filistin’in başkentidir ve öyle kalacaktır. İşgalci İsrail güçlerinin Gazze’de işlediği katliamı en sert şekilde kınıyoruz” dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!