Sakarya Detay Haber
Hasan Topçu

DOST YARASI

DOST YARASI
Bu haber 03 Mayıs 2018 - 18:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yarım yüzyılı geçtiğimiz bir zamanda,insanlara kırıcı olmamaya çalışıyorum.Kötü söz kullanmamaya dikkat ediyorum.Tartışma ve ve kavgalardan uzak durmaya gayret göstermem bazı insanlar tarafından farklı algılar oluşturduğunu görüyorum.Bu demek değil ki herkesle güzel güzel geçiniyorum.Çünkü insanlar nasıl hoşgörülü yaşarsanız yaşayın ,kendi algılarıyla tanıyorlar seni.Kendi algı ve yanlışlarıyla dile getiriyorlar seni.Ayrıca ağzı pis insanla neyi ortak nokta yapabilirizsiniz ki.?

Arkadaş dediğim ,kardeş dediğim hiç kimseyi arkadan ne konuştum nede  yerdim.Fakat bana arkadaş ve kardeş gibi görünen bazı insanları  görünce ,bu nasıl insan diye sorasım geliyor.İnsan arkadaşına nasıl kin tutup,haset eder ben pek bunu anlayamıyorum.

‘’Yiğidi balta kesmez bir kötü söz öldürür’ cümlesi dolanıyor dilime.Hakikaten sözün güzel ve estetik tarafını bırakıp kibir,kaba  ve kırıcı yönünü kullanan dostları gördükçe sadece yazık demek istiyorum.

Kötü sözü bir marifet gibi kullanmak,ancak kişiliği oturmamış içinin kirini kusan insanlara mahsus olduğunu düşünüyorum.

İnsan, düşman yada düşmanlık besleyenlerin her türlü saldırısına kendini hazırlıyor fakat dost bildiklerine karşı kendini hazırlamıyor.Çünkü dostlardan bu saldırıyı beklemiyor.İşte bu noktada sadece üzülüyor.’’Ben bunu haketmedim ama  mayası zayıf olanın arkadaş  olması yetmiyor gerçek dostluklara ‘2diyesi geliyor.

Arkadaş ve dost diye gönlünüze yazdığınız insanların size saldırması,ancak iradenizi daha  kuvvetlendirir.’’Kötü söz sahibinin’’ dir.diyerek yüreğimizi  soğutmakla kalmıyor,içinizde derin bir yara oluşturuyor.

’’Çok yaralar gördüm çok parelendim,

Eyvah dost yarası bitirdi beni

Çok sitemler gördüm  çok karalandım,

İlle dost yarası bitirdi beni

Eyvah dost yarası bitirdi beni.

Bir türkünün sözleriyle derdimi daha  kolay anlatmak istedim.Naif ve kibar insanları  yıkmak için kötü sözden  daha etkili bir zehir yoktur.Dost dediklerinize kıymayın.Sizin zehirli dilinize cevap vermiyorlarsa bilin ki dostluğunuza inanmış olmalarıdır.Sahte dostlukları yüreklerinizden atın ve dostlarınızı satmayın.

Ben güzel söze inanan bir yürek olarak sahte dostlara sadece şunu söylemek istiyorum.Benden uzak durun ,zehrinizi nereye dökerseniz dökün.Ben hala sizi dost ve kardeş hatırlayayım.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
error: Bu sitenin içerikleri korumalıdır. Emeğe saygı !!